Velotūrisms

 

Sigulda-Līgatne-Sigulda

maršruta garums: 46, 40 km

kopējā augstumu summa:  443 m

augstumu starpība: 104 m

Maršruts no Siguldas uz Līgatni ved pa gleznainu taku gar pašiem Gaujas krastiem. Pa ceļam redzēsiet gleznainos Elpju, Launaga un  Katrīnas iežus, Gūdu klintis un Līgatnes pārceltuvi. Maršruts piedāvā iespēju apmeklēt Līgatnes dabas takas, doties ekskursijā pa Līgatnes papītfabrikas ciematu, iegriezties vēsturiskajā tekstilrūpnieka Roberta Hirša paraugsaimniecībā Ratniekos (tagad- Latvijas Universitātes atpūtas komplekss), aplūkot Daudas ūdenskritumu un atgriezties Siguldā. 

maršruta aprakstu pdf formātā lejuplādē šeit 

GPS formātā

citus velomaršrutus pa Siguldu meklē šeit


Velomaršruts "Tour de LatEst" pa Vidzemi un Dienvidigauniju

Velomaršruts “Tour de LatEst” ved cauri divām valstīm – Latvijai un Igaunijai. Kopējais maršruta garums ir 1296 km. Ceļa segums aptuveni pusei maršruta ir asfalts, pusei – grants. Uzmanība jāpievērš tam, ka grants seguma ceļu kvalitāte ir mainīga atkarībā no laika apstākļiem un ceļu uzturēšanas intensitātes.  

Maršruts ved cauri Līgatnei pa Nurmižu - Vildogas ceļu (ir alternatīva iespēja šo ceļa posmu veikt pa velotaku gar Gauju un Līgatnes dabas takām) un tad gar Padomju slepeno bunkuru un Zvārtes iezi turpinās Cēsu virzienā.

Ainaviski, vizuāli un informatīvi maršruts ir ļoti daudzveidīgs. To izbraucot, iespējams tuvāk iepazīt latviešu un igauņu kultūrvēsturisko mantojumu, populārākos tūrisma objektus un vietējo iedzīvotāju ikdienas dzīvi. Maršruts šķērso vairākas Eiropas nozīmes aizsargājamās dabas teritorijas – nacionālos un dabas parkus, ainavu apvidus un biosfēras rezervātu.

maršruta Google karte www.vidzeme.com/                                                                   

faili GPS iekārtām www.vidzeme.com/

PDF formāta kartes www.vidzeme.com/ 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________