Jaunumi
Tūrisma izstādē „Balttour 2012” aicinās iepazīt Gaujas Nacionālo parku

 No 10.līdz 12.februārim Rīgā norisināsies 19. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2012”, un tajā pirmo reizi vietējiem tūristiem un izstādes viesiem kā atpūtas un ceļojuma galamērķis tiks prezentēts Gaujas Nacionālais parks.

Jau ziņots, ka 7.februārī sešas pašvaldības, Amatas, Cēsu, Līgatnes, Siguldas, Pārgaujas un Valmieras, kā arī Dabas aizsardzības pārvalde parakstīja vienošanos par ilgtermiņa sadarbību tūrisma nozarē un Gaujas nacionālā parka teritorijas kā tūrisma galamērķa attīstību.  Sadarbojoties minēto pašvaldību tūrisma speciālistiem un SIA „GNP informācijas centrs”, jau ir tapis jauns tūristu ceļvedis par Gaujas NP, kas tiks prezentēts izstādes apmeklētājiem. Tāpat būs iespēja iegūt informāciju par atpūtas un izklaides iespējām konkrētā administratīvā teritorijā.

Gaujas NP ir viens no senākajiem un atpazīstamākajiem Latvijas tūrisma galamērķiem, ko gadā apmeklē vairāk nekā miljons tūristu. Tomēr, lai parka teritorijā palielinātu tūristu uzturēšanās laiku un pilnvērtīgi izmantot tā potenciālu, starptautiskajos tirgos nepieciešams kopīgi popularizēt šo daudzveidīgo tūrisma piedāvājumu, vienlīdzīgi akcentējot ne tikai pilsētas, bet arī lauku teritorijas.

Jāpiebilst, ka kopumā Gaujas nacionālais parks šajā gadā tiks prezentēts 12 starptautiskās izstādēs.


 

Informāciju sagatavoja:
Inese Pabērza

Valmieras pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja

Mob. tel.:26418755