Jaunumi
Pārgaujas novadā atklāts tūrisma informācijas punkts

Stalbes pagasta "Ezeriņus" daudzi zina kā vietu, kur Aivars Kerliņš prot atklāt akmens noslēpumus, kur gribas uzkavēties un papriecāties par akmens meistardarbiem. Tagad turpat blakus atvērts Pārgaujas novada tūrisma informācijas punkts.

"Uzņēmēji, kuri saistīti ar tūrisma pakalpojumiem, vairākkārt pašvaldībai uzsvēra, ka novadā ļoti vajadzīgs šāds informācijas punkts. Tam noteikti jāatrodas vietā, kur tūristus var ieinteresēt vēl kas," stāsta novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents. 

Vairākus gadus tūrisma centrs atradās Straupē. Taču jaukais namiņš ir atstatus no lielajiem ceļiem, lai arī uz to netrūka norāžu, interesentu bija maz.

Uzņēmēji Aivars Kerliņš un Juris Leimanis uzstādīja un iekārtoja tūrisma informācijas punkta namiņu, pašvaldība nodrošina darbinieku.

"Visur informācijas centri atrodas vietās, kur garāmbraucēju uzmanību piesaista vēl kas cits," atzīst punkta darbiniece Valērija Lukina. Viņa pastāsta, ka tūristi līdz šim vēlējušies noskaidrot konkrētas lietas. Piestājis igaunis, jautājis, kā taisnāk aizbraukt uz Siguldu. Vācieši pēc nakšņošanas Cēsīs, braucot uz Rīgu, interesējušies, ko var apskatīt pa ceļam. "Daudzi interesējas par karti, grib apmeklēt kādas interesantas vietas. Par nakšņošanas iespējām gan nejautā, jo tās jau rezervētas iepriekš. Brīvdienās interesentu netrūkst," domās dalās Valērija un piebilst, ka par Straupes lauku labumu tirdziņu dzirdējuši daudzi un grib to apmeklēt. Viņiem noder tirdziņa kalendārs, kurā iezīmētas tirgus dienas.

Pēc laika pašvaldība un uzņēmēji vērtēs tūrisma informācijas punkta devumu, to, par ko interesējas tūristi, ko uzņēmēji varētu piedāvāt.

Sarmīte Feldmane

avots: www.edruva.lv/zinas/sabiedriba/zina/28487

2011-06-30