Jaunumi
Minimums lācenes Ilzītes mājas celtniecībai nodrošināts

 Pavasaris Līgatnes dabas taku darbiniekiem un „lāču mammai” Velgai Vītolai atnācis ar sen gaidītām ziņām – plānotā minimālā naudas summa, kas nepieciešama lācenes Ilzītes mājas celtniecībai ir saziedota!

 

Paldies ikvienam, kas atvēlējis personīgos līdzekļus, lai Ilzītei būtu jauna māja, bet radinieki Puika, Mikus un Made pārceltos uz drošāku mītni!

 

Pateicoties Latvijas iedzīvotāju, Meža attīstības fonda, Borisa un Ināras Teterevu fonda ievērojamajam devumam jau ir uzsākti priekšdarbi, lai lācenei Ilzītei sāktu būvēt jaunu māju. Jau veikta teritorijas topogrāfiskā uzmērīšana un dati nodoti projekta izstrādei. Ja neradīsies būtiski šķēršļi būvniecības procesā, lāči jaunajās mītnēs varēs pārcelties jau gada nogalē.

 

Līdzekļi lāču mājas būvniecībai tiek meklēti jau trešo gadu. Pēc 2011.gada nogalē vēlreiz aktualizētās problēmas, gausajai naudas meklēšanai un ziedošanai pievienojušies aktīvie lāču mājas būvniecības atbalstītāji ne tikai Latvijā, bet visā plašajā pasaulē.

Vairāki uzņēmumi ir interesējušies par vajadzībām, lai uzsāktu būvniecību, tomēr reāla darbība pagaidām ir bijusi no A/S Latvijas Finiera, kas ziedoja finiera plāksnes lāču mājas pārsegumam un  SIA Preiss Būve, kas ziedoja labu vārtu komplektu, ko noteikti varēsim izmantot lāču iežogojuma būvniecībā. Kokapstrādes firma SIA Agle ir sagatavojusi koka mietus ierobežojošai sētai.

 

Līdz šim saziedoti LVL 10239,73:

LVL 2155,87 - materiālais ziedojums no juridiskām personām

LVL 215,00 - juridiskas personas

LVL 7868,86 - fiziskas personas (iekļaujot ziedojuma tālruni) saziedojušas laikā no 22.11.2011. - 28.03.2012.

 

Piešķirtais finansējums LVL 25 000,00:

LVL 15 000,00 - Meža attīstības fonds

LVL 10 000,00 - Borisa un Ināras Teterevu fonds 

 

Ziedojumu tālrunis no 1.aprīļa tiek slēgts.

 

Paldies Meža attīstības fondam un Borisa un Ināras Teterevu fondam!

 

Sekojiet līdzi lāču mājas tapšanas procesam mājas lapā www.gnp.lv aktualitāšu sadaļā. Tiks veidots arī darbu fotoarhīvs!

 

Informāciju sagatavoja: Baiba Pavloviča

Gaujas nacionālā parka fonda

valdes priekšsēdētāja

28381144

2012-04-23