Jaunumi
Metālmākslinieka, līgatnieša Mārtiņa Sproģa skulptūru ekspozīcija Vienkoču parkā

Ekspozīcijā redzamas autora Mārtiņa Sproģa oriģinālā tehnikā izpildītās metāla skulptūras – kukaiņi, cilvēki un citas interesantas būtnes, kas izveidotas no dažādām, lūžņos atrastām, nevienam nevajadzīgām metāla detaļām un uzgriežņu atslēgām.

Šāda veida skulptūras autors izgatavo kopš 2007. gada, kad tapa pirmais metāla mākslas darbs, kā pats saka, vecis – no lūžņos izmestiem „bleķiem” (garāžā sakombinēts cilvēks ar visu krāniņu). Tad sekoja sieviete, ar ķēdēm kā matiem, bērnelis panks, un nu jau māja Līgatnē pilna ar krabjiem, skorpioniem un citām radībām. Mārtiņš savus mākslas darbus veido tikai no gataviem, savu laiku nokalpojušiem metāla izstrādājumiem.

Ķeroties pie darba, meistaram ir skaidrs, ko veidot, bet vispirms atlido mūza, pamanot jaunu dzelzi. „Ieraudzīju arkla lemešus, to izliekto formu, un sapratu, ka var uztaisīt spārnus,” – tā dzima ods. Skolas laikā Mārtiņam zīmēšana nav bijusi ļoti mīļa, taču padevusies rasēšana. Savas metāla skulptūras viņš veido bez skicēm, viss dzimst darba gaitā. Pirms taisījis sienāzi, skorpionu vai spāri, paskatījies internetā, kā tāds precīzi izskatās, cik viņam kāju, ragu, spārnu u.t.t. 

Mārtiņš Sproģis uzskata, ka talantu un spējas Dievs ir devis katram cilvēkam, tikai pašam sev ir jānotic. Visus darbus apvieno neviltota labsirdība, apbrīnojama konstruktīva darbu kvalitāte un humora izjūta.

Par autoru:

Izglītība: Rīgas Politehniskais institūts, mehānikas un mašīnbūves fakultāte (inženieris mehāniķis materiālu apstrādē)

Adrese: „Stūrīši”, Līgatnes pagasts, Līgatnes novads, LV-4108

Tālrunis: +371 29178297 (skulptūras iespējams iegādāties)
E-pasts:
martins.sprogis@gmail.com
Facebook: Metal Art MS

Brauc uz Vienkočiem un apskati savām acīm!

Parka darba laiks: katru dienu no 10:00 līdz 18:00, info tālr.: 29329065

Plašāka informācija par Vienkoču parku mājas lapā www.vienkoci.lv
 

  

2012-07-22