Jaunumi
Līgatne saņem EDEN inovāciju balvu

11. un 12. novembrī Briselē notika Eiropas komisijas rīkotā Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu (EDEN) konkursa kārtējā uzvarētāja apbalvošana (atgādinām, ka mēs- Līgatne- esam 2011. gada uzvarētāji)  un ikgadējā konference. šogad priecājamies kopā ar Liepāju, kas atzīta par Latvijas uzvarētāju. Gada tēma šoreiz bija tūrisma pieejamība, un Liepāja, kas jau vairākus gadus aktīvi darbojusies šajā virzienā, gan iestrādājot universālā dizaina normas domes noteikumos, gan ierīkojot pludmali, kas pieejama cilvēkiem ar redzes un kustību traucējumiem, šogad tika pelnīti apbalvota.

Priecājamies par Liepāju, aicinām tūrismā strādājošos gatavoties nākamajam konkursam 2015. gadā, kad gada tēma būs gardēžu tūrisms, bet lepojamies arī paši, jo konferencē mums pašiem par pārsteigumu un lepnumu Līgatnei tika piešķirta EDEN galamērķu inovācijas balva par kopienas stiprināšanu.

Par ko mums šo balvu piešķīra? Pavasarī EDEN asociācija aicināja savus tūrisma galamērķus pastāstīt, kas un kā pie mums tiek darīts ilgtspējīgai tūrisma attīstībai. Tas, ko mēs savā pieteikumā ieskicējām un izcēlām, bija mūsu sadarbība ar vietējiem gidiem. Mēs ieskicējām 3 dažādu cilvēku portretus, kas Līgatnē strādā par gidiem. Un tā – Rasma Vanaga, pati pieredzējušākā Līgatnes gide ar lielu darba pieredzi Līgatnes papīrfabrikā, Edgars Viņķelis. amatnieks un līgatnietis ceturtajā paaudzē, kā arī Indra Ramāne, ienācēja Līgatnē, divu bērnu mamma- ir tie cilvēki, kuru darbs, iepazīstinot tūristus ar Līgatni, un arī mūsu darbs, nodrošinot darbu šiem un visiem pārējiem Līgatnes gidiem, ir atnesis mums šo atzinību. Tāpat sakām paldies Līgatnes papīrfabrikai un visiem tūrisma uzņēmējiem, ar ko mums izveidojusies laba sadarbība.  Tā šoreiz  nav balva, kas atvedīs pie mums vairāk tūristus, tā nav arī naudas balva, bet tā ir atzinība un apliecinājums tam, ka strādājam pareizā virzienā.

 

Varam lepoties arī ar visas Latvijas sniegumu. No deviņām balvām un atzinībām, kas otrdien tika piešķirtas, trīs nonāca Latvijā- galvenā balva pie mums Līgatnē, vēl viena atzinība par kopienas stiprināšanu Jūrmalā, bet atzinība par vietas zīmola stiprināšanu Kuldīgā. 

Līgatnes Kultūras un tūrisma centra vadītāja

Inese Okonova

2013-11-24