Jaunumi
Gaujas nacionālo parku šogad popularizēs 15 tūrisma izstādēs

Ar dalību Ziemeļeiropas lielākajā tūrisma gadatirgū „Matka” Somijā uzsākta vērienīga kampaņa Gaujas nacionālā parka (turpmāk tekstā Gaujas NP) tūrisma piedāvājuma popularizēšanai, šim mērķim vienojot deviņas nacionālā parka teritorijā esošās pašvaldības, to skaitā Līgatni.

Kampaņas ietvaros plānota dalība 15 tūrisma izstādēs, tūrisma karšu izdošana desmit valodās, kā arī jaunā Gaujas NP tūrisma zīmola prezentācija. Jaunais Gaujas NP zīmols pirmo reizi tiks prezentēts „Adventur” izstādē Lietuvā, kas norisināsies no 1.-3.februārim. Latvijas interesentiem jaunais nacionālā parka zīmols tiks prezentēts 8.februārī, „Balttour” izstādē Rīgā.

Piedaloties izstādēs, pašvaldību Tūrisma informācijas centru (TIC) pārstāvji ar Gaujas NP tūrisma piedāvājumu iepazīstinās Somijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Zviedrijas, Polijas, kā arī Vācijas, Lielbritānijas un Nīderlandes ceļot gribētājus un tūrisma kompānijas.

Jau iepriekš ziņots, ka 2012. gada 7. februārī vienojoties Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Pārgaujas un Amatas pašvaldībām un Dabas aizsardzības pārvaldei, parakstīta vienošanās par sadarbību tūrisma veicināšanai Gaujas NP teritorijā. Šogad šim pašvaldību lokam pievienojušās Krimuldas, Kocēnu un Priekuļu pašvaldības, stiprinot vienoto pozīciju kopējai stratēģijai kāpināt eksporta apjomu. Gaujas NP vēsturiski ir viens no Latvijas atpazīstamākajiem un piedāvājuma ziņā bagātākajiem tūrisma galamērķiem, tomēr lai piesaistītu lielāku ārzemju tūristu īpatsvaru visa gada garumā un īpaši Gaujas NP 40.jubilejas gadā, pašvaldības kopā ar tūrisma uzņēmējiem vienojušās par kopīgu stratēģiju konkurētspējas palielināšanai.

Attēlā: no kreisās: L.Konstante, R.Vasile, D.Spulle un L.Bērziņa

Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta sadarbībā ar LIAA un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

 

 

 

2013-01-18