Jaunumi
Gaujas nacionālo parku popularizēs tūrisma gadatirgū „Tourest 2012” Igaunijā

 

No 17. līdz 19. februārim Igaunijas galvaspilsētā Tallinā norisināsies starptautiskais tūrisma gadatirgus „Tourest 2012”, kas ir nozīmīgākā un senākā tūrisma izstāde Baltijas valstīs. Tajā tūrisma profesionāļiem un citiem interesentiem kā atpūtas un ceļojuma galamērķis tiks prezentēts Gaujas nacionālais parks.

Jau ziņots, ka sešas pašvaldības, Amatas, Cēsu, Līgatnes, Siguldas, Pārgaujas un Valmieras, kā arī Dabas aizsardzības pārvalde parakstīja vienošanos par ilgtermiņa sadarbību tūrisma nozarē un Gaujas nacionālā parka teritorijas kā tūrisma galamērķa attīstību. Jau tapis jauns tūristu ceļvedis par Gaujas NP, kas vairākās valodās tiks prezentēts izstādes apmeklētājiem, un atraktīvs stends. Gaujas nacionālais parks vienoti pirmo reizi tika prezentēts tūrisma izstādē „Balttour 2012”, kas pagājušās nedēļas nogalē notika Rīgā.

Izstādē „Tourest 2012” savu piedāvājumu apmeklētājiem prezentēs tūroperatori, avio un kruīzu kompānijas, viesnīcas, muzeji un restorāni, kā arī citi tūrisma pakalpojumu sniedzēji. Pērn „Tourest” gadatirgū piedalījās 458 dalībnieki no 25 valstīm, kas bija rekordliels skaits, savukārt šogad izstādē vienuviet pulcēsies vēl iespaidīgāks dalībnieku skaits no 26 valstīm, tai skaitā no Latvijas, Austrijas, Baltkrievijas, Indonēzijas, Taizemes, Polijas, Namībijas, Zviedrijas un citām.

Gaujas NP ir viens no senākajiem un atpazīstamākajiem Latvijas tūrisma galamērķiem, ko gadā apmeklē vairāk nekā miljons tūristu. Tomēr, lai parka teritorijā palielinātu tūristu uzturēšanās laiku un pilnvērtīgi izmantotu tā potenciālu, starptautiskajos tirgos nepieciešams kopīgi popularizēt šo daudzveidīgo tūrisma piedāvājumu, vienlīdzīgi akcentējot ne tikai pilsētas, bet arī lauku teritorijas.

Jāpiebilst, ka kopumā Gaujas nacionālais parks šajā gadā tiks prezentēts 12 starptautiskās izstādēs.

Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

 

 


Informāciju sagatavoja:
Inese Pabērza
Valmieras pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja
Mob. tel.:26418755