Jaunumi
Atklās jauno lāču voljeru

Lācenes Ilzītes 13. dzimšanas diena šogad netiks svinēta ar īpašiem pasākumiem, tā vietā Līgatnes dabas takās janvārī svinīgi tiks atklāts lāču jaunais voljers. Zvērkope Velga Vītola informēja, ka Ilzītes jubileju sestdien, 11.janvārī, atzīmēs bez publiskām svinībām, lai šogad slavas gaismā tiktu lielie lāči - Mikus un Puika.

Vēl nav noteikts oficiālais atklāšanas datums, jo lāčiem vispirms jāiepazīst jaunā vide un jāiedzīvojas.

Mārtiņš Zīverts (Dabas aizsardzības pārvalde) paziņoja, ka voljers jau nodots ekspluatācijā, taču lāči vēl tajā netiek ielaisti. Velga Vītola atzīmēja, ka lāčiem nebūšot vajadzīgs ilgs pierašanas laiks, jo jaunā iežogojuma vide ir dabiska, pazīstama un ērta: „Tas, ko noteikti varēs pamanīt, būs prieka izpausmes, jo viņi varēs izskrieties un spēlēties.” 

Šogad pārmaiņas varētu sagaidīt arī jubilāres lācenes Ilzītes iežogojums, jo tam par 2013.gadā saziedotajiem 4000 latiem plānots atjaunot elektriskā gana sistēmu un žogu, lai voljerā nevarētu iekļūt lapsas un jenotsuņi. Jauna lāču māja Līgatnē bija jābūvē, jo abi lāči Mikus un Puika, palikuši bez lācenes Mades, mēģināja izmantot voljera slikto stāvokli un izlauzties brīvībā, tādēļ, jaunajā būvē īpaša uzmanība pievērsta drošības aspektam. Izveidota dubulta žoga sistēma ar betonētu pamatni, lai novērstu lāču izrakšanās risku, ierīkots elektriskais gans. Patlaban Līgatnes dabas takās lāču puikas Mikus un Puika mitinās par ziedojumiem izbūvētā mītnē, taču tajā lāči apmeklētājiem nav apskatāmi un zvēriem nav pieejamas pastaigas, taču tās būs iespējamas jaunajā 2400 kvadrātmetrus plašajā dzīvesvietā, kurai apkārt ir 220 metru garais žogs ar pusotra metra dziļumā ieraktajiem metāla sietiem. Voljera žoga un ainavu ceļa remontam atvēlēti 80 413 lati, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Būvdarbus veica iepirkumu konkursa uzvarētājs - SIA „Vidzemes energoceltnieks”. Līgatnes dabas takās mitinās trīs lāči, lācene Ilzīte dzīvo atsevišķā nožogojumā.

Pēc informācijas TVNET

 
2014-01-11