Jaunumi
4. jūnijā Āraišu muzejparkā notiks bezripas mālu podu gatavošanas darbnīca

Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam un sadarbībai ar nodibinājumu „Āraišu ezerpils fonds”, Āraišu arheoloģiskajā šovasar muzejparkā norisināsies projekts „Piecas prasmes piecās tikšanās reizēs”, kura ietvaros ikviens interesents varēs piedalīties radošajās darbnīcās.

4. jūnijā  plkst. 11:00 notiks pirmā radošā darbnīca bezripas mālu podu gatavošanā, ko vadīs pieredzējuši podnieki Baiba un Einārs Dumpji. Darbnīcas ietvaros katrs dalībnieks izgatavos bezripas keramikas trauku, kuru varēs atstāt ezerpilī kaltēšanai vai arī ņemt sev līdzi. Podnieki Dumpji iekārtos izstādi ar bezrpipas trauku paraugiem. Ikviens interesents varēs izvēlēties sev tīkamu atdarinājumu zīmējumu paraugu, pēc kura veidot savu podu. Gatavos māla darbus dalībnieki varēs ņemt līdzi vai atstāt dedzināšanai vai iznīcināšanai, saskaņā ar pašu vēlmēm. Trauku žāvēšanai nepieciešams ilgāks laika posms, tāpēc tie tiks novietoti vienā no ezerpils mājiņā, lai dabīgos apstākļus žūtu.

Sestdien tautas vērte kopa „Dzieti” uzsāks šīs vasaras koncertciklu un ieskandinās Ezerpili ar savām skanīgajām balsīm. Tautas vērtes kopas koncerti ezerpilī paredzēti: 04.06.; 18.06.; 09.07.; 30.07.; 06.08.; 20.08. no plkst. 11:00 – 14:00. 

Tautas vērtes kopa Dzieti dibināta 1981. gadā. Vārds “dzieti” izvēlēts konsultējoties ar valodnieci Valiju Dambi. Tā nozīme ir „jaunie dzinumi, atvases.” “Dziet” – uzziedēt, rasties, izcelties. Kopas vadītāja ir Dace Balode.

Skatīties, klausīties, līdzi dziedāt un aktīvi līdzdarboties aicināts ikviens interesents, ceļotājs vai tūrists.

Ieejas biļetes:

pieaugušajiem 2.00 LVL, skolēniem, studentiem un pensionāriem 1.00 LVL, ģimenes biļete 5.00 LVL. 

Papildinformācija: Agnese Ramata 64107080; 26567912

avots: www.amatasnovads.lv/