AKTUALITĀTES
Uz laiku apmeklētājiem slēgts Amatas ģeotakas posms Gaujas Nacionālajā parkā

 

Gaujas Nacionālajā parkā uz laiku tiek slēgts Amatas ģeotakas vidējajais posms no Kārļu zivjaudzētavas līdz Zvārtes iezim, jo tās tuvumā privātīpašumā notiek mežistrādes darbi, kas apgrūtina pārvietošanās iespējas. 

“Amatas ģeotaka ir viens no garo pārgājienu cienītāju populārākajiem maršrutiem. Pēc mūsu uzstādīto apmeklētāju skaitītāju rādītājiem šogad taku jau apmeklējuši teju 20 tūkstoši tūristu. Taka ir izvietota gan uz valsts, gan privātas zemes, kur īpašnieks šobrīd veic mežistrādi. Rūpējoties par parka apmeklētāju drošību, taku uz mežistrādes laiku apmeklētājiem esam slēguši. Šajā laikā aicinu iepazīt citas Gaujas Nacionālā parka takas, kas līdz šim palikušas vēl neizstaigātas un krāšņi atklāj parka daudzveidību,” rosina Vidzemes reģionālās administrācijas direktors Rolands Auziņš. 

Lai arī takas vidusposms šobrīd ir slēgts, abi atlikušie takas posmi tūristiem aizvien ir pieejami. Savukārt jaunu galamērķu izvēli atvieglos pārvaldes izveidotā un uzturētā mobilā lietotne “Dabas Tūrisms”, kā arī tīmekļvietne www.tiekamiesdaba.lv, kas sniedz iespēju īsā laikā saplānot dienu skaistai pastaigai vai izbraucienam dabā jebkurā Latvijas vietā. Šajā lietotnē ir apkopoti vairāk nekā 500 dažādi dabas tūrisma galamērķi – dabas takas, skatu vietas, torņi, laipas, velo un laivu maršruti putnu un dzīvnieku vērošanas vietas.

Foto:  Jānis Škapars

2022-11-14