AKTUALITĀTES
Mājas kafejnīcu dienas

 

Mājas kafejnīcu dienas Cēsu novadā

Arī šogad vasarā visā Latvijā norisināsies Mājas kafejnīcu dienas, kad ikvienam interesentam būs ļauts iepazīt vietējās garšas, kulināro mantojumu, tradīcijas un baudīt tūrisma un kultūras piedāvājumu dažādos Latvijas novados. Cēsu novadā Mājas kafejnīcu diena notiks septembra trīs nedēļas nogalēs dažādās novada teritorijās:

03.-04.09. Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas un Skujenes pusē
10.-11.09. Straupes un Līgatnes pusē 
17.-18.09. Cēsīs un apkārtnē (Priekuļi, Amata un Pārgauja)

Tādēļ ikviens, kas šajās dienā ir gatavs atvērt savu “mājas kafejnīcu” savā sētā, saimniecībā, viesu namā vai mājas pagalmā, ir aicināts pieteikties. Šobrīd apzinām potenciālos dalībniekus, lai, tuvojoties pasākuma norisei, varētu jau savlaicīgi sagatavoties.   

Pieteikuma anketa atrodama šeit - https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=rZ7C5JKvHE6pBKodjEAiKf3btGltf_hAgMfpQthDGgdUM0c1SVFNVk5DSVJaRkZOTDVIN0JZUTZTVS4u

Akcijas koordinatori Cēsu novadā ir:      
- Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas un Skujenes apkārtne – Guntis Davidovs (guntis.davidovs@cesunovads.lv, 27874575)
- Straupe
 – Rudīte Vasile (rudite.vasile@cesunovads.lv, 29464946)

-Līgatne- Santa Jermičuka (santa.jermicuka@cesunovads.lv, 26517405)
- Cēsu apkārtne (Priekuļi, Amata, Pārgauja) – Anita Savoņi-Vaido (
anita.vaido@cesis.lv, 26621391)


Kas var kļūt par Mājas kafejnīcu?

-        esošs tūrisma uzņēmums, kas ikdienā nepiedāvā ēdināšanas pakalpojumus (apskates saimniecības, muzeji, viesu mājas u.c.);

-        esošs uzņēmums, kas sniedz ēdināšanas pakalpojumus, ar kādu īpašu šīs dienas ēdienu un piedāvājumu;

-        esošs uzņēmums jebkurā citā nozarē (zemnieku saimniecība, pārtikas ražotne, stādaudzētava u.c.);

-        vietējie iedzīvotāji savās mājās un sētās;

-        pašvaldību organizācijas (skolas, iestādes) un sabiedriskas organizācijas (biedrības, draudzes u.c.);

-        sadarbības modelis, savstarpēji vienojoties: (ēdināšanas uzņēmums + apskates saimniecība, uzņēmums + pašvaldība, u.c.).

Mājas kafejnīcu dalībniekiem notiks praktiskas apmācības, semināri, tiks sniegti ieteikumi viesu uzņemšanai un pasākuma organizēšanai, vienotai vizuālai identitātei un mārketinga aktivitātēm. Dalībnieki varēs arī saņemt atbalstu no organizatoriem un koordinatoriem. Mājas kafejnīcu dienas dalībnieki, kas nav uzņēmēji un ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, saņems atļaujas no PVD un VID.

Akcijas ideja ir aizgūta no Igaunijas, kur šādas dienas notiek jau vairākus gadus. Latvijā Mājas kafejnīcu dienas pirmo reizi tika rīkotas 2019.gadā. Tas ir reģionāla tūrisma galamērķa popularizēšanas pasākums, un to organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar vietējiem koordinatoriem.

2022-03-25