AKTUALITĀTES
LATVIJAS VĪNDARU SVĒTKI STRAUPES ZIRGU PASTĀ

 

Jau 17.jūlijā atkal notiks Latvijas Vīndaru Svētki Straupes Zirgu pastā! Svētdien, 17. jūlijā no plkst. 11:00 līdz 15:00, Straupes Zirgu pastā pulcēsies Latvijas vīndari, lai iepriecinātu svētku viesus ar Latvijas augļu, ogu un ziedu vīnu daudzveidīgajām garšām.

Šie svētki, tāpat kā iepriekšējie, top sadarbībā ar Latvijas Vīnkopju un Vīndaru Biedrība un svētkos mums būs iespēja baudīt vīnu no 12 Latvijas vīna darītavām, kas apvienojušās biedrības radītā projektā “Latvijas vīna tūre”. Līgatnes vīna darītava , Durbes Veltes, Aizputes vīna darītava, Lubānas vīnotava Jokas Vīna Darītava, Zilver dzērienu darītava, Tērvetes vīnii, Cremon vīna darītava , vīna darītava Mazburkas Mazburkas, Tēviņkalna vīns, Naukšēnu vīna darītava un MAA studija savus vīnus profesionālai žūrijai un interesentiem rādīja jau maijā Straupes Zirgu pastā, Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2022. Šajos svētkos vīndaru veikums, arī stiprāki dzērieni, ne tikai vīni, būs pieejams plašākai sabiedrībai.

JAUNUMS: notiks apmeklētāju balsojums par labāko vīnu.

Šogad Latvijas vīnu un ēdienu saderības vērtēšanu kā ierasts vadīs vieni no Latvijas labākajiem vīnziņiem – Jānis Kaļķis un Agnese Gintere, nu jau varētu teikt, Latvijas Vīndaru svētku krustvecāki. Īpašas ēdienkartes būs sagatavojuši mūsu labākie šefpavāri, Slow Food Latvija šefpavāru alianses biedri Ingmars Ladigs (Re’chef virtuve), Ēriks Dreibants (Pavāru māja Līgatnē) un Renars Purmalis (BURŽUJS). Būs iespēja baudīt arī Ozolu Jēri burgerus, kas tāpat kā šefpavāri ir biedrības Slow Food Straupe dalībnieki. Profesionāļu izvēlētos ēdiena un vīna pārus viesi varēs baudīt visas dienas garumā.

Par tradīciju kļuvusī svētku vīna darīšana no apmeklētāju atnestajiem augļiem un ogām arī šogad priecēs svētku dalībniekus un viesus. Tāpēc visi sirsnīgi, jo sirsnīgi tiek aicināti nest savu dārzu veltes! Tie, kas atsauksies aicinājumam, iepriekšējā gada vīnu, par kuru rūpes uzņēmusies Zilver dzērienu darītava, varēs baudīt bez maksas. Skaistais un iedvesmojošais augļu un ogu mīcīšanas process notiks plkst. 13.30.

Lai saudzētu vidi, svētkos netiks lietotas nedz plastmasas, nedz papīra glāzes. Pie ieejas varēs iegādāties stikla glāzes un glāžu turētājus. Pasākuma organizatori aicina ņemt līdzi pagājušajā gadā iegādātās glāzes! Tās uzrādot, pie ieejas varēs saņemt talonu, kurš ļaus Zilver dzērienu darītava stendā saņemt iepriekšējā gada svētku vīnu bez maksas.

Ar skaistākajām pasaules melodijām priecēs ansamblis Le Petit Paris. Pasākumu vadīs žurnāliste Una Ulme.

Paralēli vīndaru svētku notikumiem darbosies Straupes lauku labumu tirdziņš.

 

 

2022-07-08