- Zvārtes iezis

Zvārtes iezis, viens no populārākajiem un ainaviskākajiem smilšakmens atsegumiem atrodas Amatas upes krastā, mežu un pļavu ielokā. Šeit izveidots ērts autostāvlaukums, informācijas stendi, norādes 2 valodās, labiekārtotas takas, piknika vietas. Iezis un tā apkārtne ir laba iespēja atpūsties kopā visai ģimenei, klasei, draugu grupai. 

Papildus Zvārtes ieža apskatei apmeklētājiem ir iespēja izstaigāt takas gar Amatas upi no Melturu tilta līdz Skaļupes (Veclauču) tiltam.

Pļavā izveidota ekspozīcija par senajām raganu zintīm un derīgajiem augiem. Apmeklētāju piesaistei tiek izmantota senā leģenda par Zvārtes iezi kā raganu pulcēšanās vietu, kā arī Raganu pļaviņa – atraktīvu nodarbību vieta.

Amatas upes ieleja no Melturiem līdz ietekai Gaujā ir bagāta ar dolomīta un smilšakmens atsegumiem, ainavām, augu un dzīvnieku valsts daudzveidību. Šeit ir apskatāmi Zvārtes, Ķaubju, Stūķu, Dzilnas, Miglas, Zemā, Lustūža, Vizbulīšu, Veclauču, Dambja, Vizuļu un Iļāku ieži, Dolomītu un Incēnu kraujas. Izņemot Zvārtes iezi, pārējie ģeoloģiskie veidojumi apskatāmi, vienīgi izejot ģeoloģisko Amatas taku posmā no Melturu līdz pat Veclauču tiltam vai laivojot pa upi.

No Zvārtes ieža var doties pārgājienos pa Amatas taku gar upes krastu uz Veclauču tilta pusi vai uz Kārļu un Melturu pusi.

Apmeklētāju ērtībām pieejams autostāvlaukums, piknika vietas, wc.

Objekta apmeklējums par brīvu.


Adrese: Drabešu pag., Amatas novads
GPS:  57.247456, 25.142347