Jaunumi
Zvārtes iezis gaida tūristus jaunajā sezonā

Viens no populārākajiem Gaujas nacionālā parka dabas tūrisma objektiem - Zvārtes iezis, pagaidām aplūkojams tikai Amatas pretējā krasta.

Iesāktie labiekārtošanas darbi nav pilnībā pabeigti konkursā uzvarējušās būvniecības firmas darbu termiņu neievērošanas dēļ. Dabas aizsardzības pārvalde lauza līgumu ar būvfirmu. Zvārtes iezis nebūs "slēgts", taču apmeklētājiem nebūs pieejams maršruts pāri tiltam uz Zvārtes krauju un Meža mātes taka.

Šovasar tūristiem tiks piedāvāta iespēja aplūkot turpat netālu vēl vienu, mazāk zināmu ģeoloģisko objektu. Teritorijas apsaimniekotāji paredz atsegt Miglas iezi no apauguma, lai parādītu sarkano smilšakmeni - Zvārtes ieža līdzinieku, kurš līdz šim slēpies aiz kārkliem un apsēm. Izvēloties kājāmgājēju taku gar Amatu no Zvārtes ieža līdz Veclauču tiltam ieteicams ievērot piesardzību, izvēlēties pārgājienam piemērotus apavus, jo infrastruktūra (norobežojošās barjeras un kāpnes) ir nolietojusies. Taka vietām ir mālaina, dubļaina un slidena, bet sākumposmā aiz Zvārtes ieža takas līkumā trūkst aizsargbarjeras.

Zvārtes iezis

avots: http://www.gnp.lv/zvartes-iezis-nav-slegts

2014-04-12