Jaunumi
Ūdens diena pie Līgatnes pārceltuves

22.martā, Pasaules ūdens dienā plkst.15.00 aicinām pulcēties Gaujas krastā pie Līgatnes pārceltuves (Līgatnes pusē), kur pieredzes bagātais Gaujas nacionālā parka darbinieks un bijušais inspektors Māris Mitrevics kā arī Aivars Balodis stāstīs par pēdējo simts gadu plūdiem Gaujā un citiem vēsturiskajiem notikumiem pie pārceltuves.

Pēc UNESCO ierosinājuma kopš 1992.gada tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena. Ūdens ir mūsu planētas dzīvības uzturētājs, kam piemīt spēks un trauslums. Visai cilvēcei kopā ir jārūpējas, lai tas saglabātos tīrs un neizsīktu. Pasākumu un aktivitāšu mērķis ir pievērst uzmanību ūdens nozīmīgumam vispirms iedzīvotājiem, katram cilvēkam, pēc tam arī globālos mērogos – pasaules valstu valdībām, kopienām, institūcijām risinot jautājumus, kas skar planētas ūdens resursu saglabāšanu un attīstību.

Pasākuma pulcēšanās vieta - Līgatnes pārceltuve ir Latvijas tehnikas vēstures piemineklis un šobrīd vienīgais šāda veida transporta līdzeklis Gaujā. Pārceltuve savieno Līgatnes un Pārgaujas novadus. Pārceltuve ierīkota pēc II. Pasaules kara, kad tika izpostīts tilts pār Gauju. Mūsdienās seno tilta vietu var atpazīt pēc vecā ceļa uzbēruma.
Apmeklētāju ievērībai – ledus iešanas un augstā ūdens līmeņa dēļ pārceltuve ir slēgta!

Sīkāka informācija par pasākumu m.t.29268215.

 

 

 

Informāciju sagatavoja: Līga Eglīte un

Baiba Pavloviča
Gaujas nacionālā parka fonda
valdes locekle
m.t.28381144
 

2012-03-21