Jaunumi
Tūristi novērtē jauno kultūrvēstures tūrisma taku Līgatnē

Tūrisma informācijas centrā darba vasaras karstajos mēnešos nav trūcis. Pierimstot skolēnu ekskursiju straumītei, jūlijā un augustā, kas ir aktīvākais atvaļinājumu laiks, Līgatnes biežākie viesi bijušas ģimenes no Rīgas.

Salīdzinot ar pērnā gada statistikas datiem, jūnijā un jūlijā tūrisma informācijas centra apmeklētāju skaits ir trīskāršojies, tādejādi varam teikt, ka Līgatnes papīrfabrikas vēsturiskā centra popularizēšanā ieguldītais darbs ir atmaksājies.

Gluži kā citus gadus ģimenes ar bērniem devās apmeklēt Ilzīti, bēgli- Madi un pārējos Līgatnes dabas taku iemītniekus, lielu interesi raisījis padomju slepenais bunkurs, tomēr aizvien lielāka interese vērojama par Līgatnes vēsturisko centru un jauno tūrisma taku.

Tūristi ar prieku izmanto iespēju vērot apkārtni no skatu platformas, kas atrodas uz Anfabrikas klints, un dodas ceļā pa taku, kas uzbūvēta Rīgaskalnā. Lielu interesi raisa atjaunotie tiltiņi „Vilhelms” un „Eižens”, kā arī senās papīrfabrikas strādnieku dzīvojamās mājas un stāsts par strādnieku dzīvi.

Šobrīd Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturiskajā centrā tiek īstenots projekts „Līgatnes papīrfabrikas ciemata kultūrvēsturiskās tūrisma takas izveide” (Nr. PPA/3.4.2.1.1/09/02/003), ko saskaņā ar vienošanos  Nr. L-PPA-10-0018 līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. 

 

IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ

 

Informāciju sagatavoja

Inese Okonova

Līgatnes tūrisma informācijas centrs

2011. gada 30. augustā

2011-08-30