Jaunumi
Tūrisma sezona pie Zvārtes ieža bija veiksmīga!

Dienas kļūst īsākas, retāk caur mākoņiem spīd saule, tomēr rudens krāšņums vēl nav zudis un katru dienu ierodas lieli un mazi ceļotāji ar vēlmi - būt tuvāk dabai. Vēl ir pietiekami zeltaino un sārto lapu ko vērot, pazīstamās ainavas kļuvušas vēl saistošākas, jo caur koku zariem tagad var labāk saskatīt vasarā apslēptos iežus, upes ielejas reljefu, akmeņus un krāces.

Sācies lašveidīgo zivju nārsta laiks. Tiem, kuri gar upi ies klusu un būs vērīgi, ir iespēja pamanīt Amatas oļainajās sērēs raibi plankumainās foreles un lašus.

Zvārtes ieža apkārtni un Amatas ieleju šoruden pasaudzējušas salnas, tāpēc mežos vēl var atrast gan ēdamas sēnes, gan neparastas piepes un dabas veidojumus.

Pēc garas pastaigas var sasildīties Zvārtes namiņā, baudīt karstu tēju un uzzināt par seniem laikiem, ārstniecības augiem un to, kā viena gadsimta laikā mainījies Zvārtes ieža un kraujas izskats.

Zvārtes iezi un gleznaino Amatas upes ieleju šosezon apmeklējuši daudz vairāk ceļotāju nekā iepriekšējos gados. Visvairāk tūristu tepat no Latvijas un otrajā vietā jau vairākus gadus nemainīgi – ceļotāji no Vācijas. Zvārtes burvība bija atvilinājusi ceļotājus no pavisam tāliem pasaules nostūriem - no Dienvidāfrikas, Īslandes, Ķīnas, Kanādas un Austrālijas. Par iecienītu atpūtas vietu lieliem un maziem šosezon kļuva atjaunotā spēļu vieta - Raganu pļaviņa. Suvenīru TOP pirmajā vietā nokļuva „Ceptie sikspārņi” – lielkonfekte ar Gaujas nacionālā parka mājas lapas adresi un simboliskā dzīvnieka sikspārņa attēlu.

Vēl tikai nedēļa un 31.oktobra vakarā Zvārtes ieža apmeklētāju centrs tiks slēgts līdz pavasarim.

Gaidīsim Jūs atkal aprīlī, kad Amatas ūdeņi sāks trakot un krastos pulcēsies azartiski vīri un apņēmīgas sievas ar laivām un plostiem, krastos ziedēs zilās un baltās vizbulītes, atlidos gājputni un saulē sildīsies pirmie dzelteni tauriņi!

Uz tikšanos!

Informāciju sagatavoja Līga Eglīte

avots:  http://www.gnp.lv/turisma-sezona-pie-zvartes-ieza-bija-veiksmiga

 

2011-10-24