Jaunumi
Sestie tradicionālie Pūtēju orķestru svētki Līgatnē!

 Līgatne 2011. gadā tika pasludināta par Eiropas izcilāko tūrisma galamērķi Latvijā, iegūstot EDEN titulu(EuropeanDestinationsofExcellence - EDEN). Šeit iespējams atpūsties, rast sevī harmoniju un iedvesmoties no skaistās dabas. Līgatni atzinīgi novērtējuši tūkstošiem viesu, kuru pulks ar katru gadu pieaug.

Foto: Anita Jaunzeme

26. maijā viesi Līgatnē tiek gaidīti no plkst. 12.00, kad pilsētas centrā sāksies pūtēju orķestru saspēlēšanās, kas nu jau izveidojusies par tradīciju.

 

Foto: Anita Jaunzeme

Orķestru muzicēšanu varēs dzirdēt, staigājot pa jaunizveidotajām Līgatnes takām, romantiskajiem tiltiņiem “Eižens” un “Vilhelmīne” tādējādi izbaudot Līgatnes dabas skaistumu, kas 2011. gadā ļāva Līgatnei iegūt Eiropas izcilākā tūrisma galamērķa titulu!

Foto: Anita Jaunzeme

Visas dienas garumā parkā pie Līgatnes kultūras nama darbosies meistardarbnīcas. Ikviens interesents varēs līdzdarboties papīra locīšanas, putnu darināšanas, koka karošu, rotu, ziepju gatavošanas, seju krāsošanas, masku veidošanas, auduma apdrukas, stabuļu un rožu darbnīcās.

Foto: Anita Jaunzeme

Gandrīz visas dienas garumā Līgatnes pilsētas estrādē muzicēs ansambļi, jaunās grupas un priekšnesumus sniegs deju kolektīvi. Viesu vidū ir deju kolektīvs „Ritenītis”, jauniešu grupa PyroTrees, Antras Dreģes vadītais ansamblis, kā arī īsts suņu dresūras paraugs Gintas Kleinbergas izpildījumā, bet tas vēl nav viss, jo brīvdabas estrāde tiks pieskandināta visas dienas garumā!

Foto: Anita Jaunzeme

Vakarpusē – 19.30 – visi svētku dalībnieki dosies svinīgā gājienā no viesu nama „Lāču miga" uz pilsētas estrādi, kur 20.00 sāksies Lielkoncerts.

Foto: Anita Jaunzeme

Koncertā uzstāsies visi iepriekšminētie pūtēju orķestri, Līgatnes novada mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi ,solisti, deju kolektīvi – Zeperi un Daiļrade. Koncerta īpašie viesi būs Latvijas  Zelta talantu 2012 uzvarētāji – brāļi Dermaki ar triāla šova priekšnesumu. Kā īpašs notikums izceļams arī tas, ka Lielkoncerta laikā pirmatskaņojumu piedzīvos Līgatnes pūtēju maršs apvienotā orķestra priekšnesumā un tiks atklāta Līgatnes pūtēju orķestru svētku jaunā emblēma!

Foto: Anita Jaunzeme

Pēc koncerta šīs sezonas pirmā zaļumballe un dejas līdz rītam!

Uz tikšanos Līgatnē!

 

 

Svētku programma:

12.00- 14.30    Pūtēju orķestru skaņas Līgatnes sirdī - „Lustūzī”
12.00-17.00     Mākslinieku priekšnesumi Līgatnes pilsētas brīvdabas estrādē
12:00 – 18:00 Amatnieku meistardarbnīcas parkā pie kultūras nama

Svētku laikā darbosies mājražotāju tirdziņš, vīns alās un alu amatnieku darbnīca.
19.30   Svētku gājiens no viesu nama „Lāču miga" uz pilsētas estrādi
20.00   Svētku Lielkoncerts 
22.30   Zaļumballe pilsētas estrādē

Ieeja visos pasākumos bez maksas!


N.B. Bērniem, kas jaunāki par 16 gadiem- ieeja zaļumballē tikai pieaugušo uzraudzībā.

Koncerta un balles norises vietā alkoholiskos dzērienus ienest aizliegts! Darbosies bufete.

 

Lai top iedvesma jauniem sasniegumiem!

Līgatnes kultūras un tūrisma centrs