Jaunumi
Sešas Vidzemes pašvaldības un Dabas Aizsardzības Pārvalde vienojas par ilgtermiņa sadarbību tūrismā

2012.gada 7.februārī Cēsīs sešas Vidzemes pašvaldības - Siguldas, Cēsu, Amatas, Līgatnes, Pārgaujas un Valmieras, un Dabas aizsardzības pārvalde parakstīs vienošanos par ilgtermiņa sadarbību tūrisma nozarē un Gaujas nacionālā parka teritorijas kā tūrisma galamērķa attīstību. 

Noslēgtā vienošanās stiprinās jau esošās sadarbības iestrādnes, kā arī attīstīs jaunas iespējas reģiona tūrisma uzņēmēju atbalstam, jauno tūrisma speciālistu izglītošanai un veicinās mārketinga aktivitātes caur dažāda veida kopīgiem projektiem, tajā pašā laikā neaizmirstot par saudzīgu apiešanos ar Gaujas NP dabas resursiem un rūpēm par to saglabāšanu.

Gaujas NP ir viens no senākajiem un atpazīstamākajiem Latvijas tūrisma galamērķiem, ko gadā apmeklē vairāk nekā miljons tūristu. Tomēr, lai parka teritorijā palielinātu tūristu uzturēšanās laiku un pilnvērtīgi izmantot tā potenciālu, starptautiskajos tirgos nepieciešams kopīgi popularizēt šo daudzveidīgo tūrisma piedāvājumu, vienlīdzīgi akcentējot ne tikai pilsētas, bet arī lauku teritorijas.

Sadarbojoties minēto pašvaldību tūrisma speciālistiem un SIA „GNP informācijas centrs”, ir tapis jauns tūristu ceļvedis par Gaujas NP, kā arī minētās pašvaldības kopīgi jau šogad piedalīsies 12 tūrisma gadatirgos Eiropas valstīs un Krievijā.

Pasākums notiks Cēsu pilī, un tā sākums pl.14:00. Līgumu parakstīs visu pašvaldību vadītāji un Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors.

 

Līgatnes Tūrisma Informācijas centrs,

Spriņģu iela 2, Līgatne, Līgatnes novads,

Tālr: 64153169; 29189707;

e-pasts: info@visitligatne.lv