Jaunumi
Preses konferencē oficiāli atklās jauno Gaujas nacionālā parka tūrisma zīmolu

2013. gada 8. februārī plkst.10:00 20. Starptautiskās tūrisma izstādes „Balttour” ietvaros izstāžu centrā „Ķīpsala” mediju pārstāvji tiks iepazīstināti ar Gaujas nacionālā parka jauno tūrisma zīmolu.

Gaujas NP tūrisma zīmols tapis sadarbojoties tūrisma uzņēmējiem, 9 pašvaldībām, to skaitā arī Līgatnes novadam, Dabas aizsardzības pārvaldei un Vidzemes augstskolai, lai paaugstinātu konkurētspēju starptautiskā tirgū, palielinātu apmeklētāju uzturēšanās laiku, kā arī nodrošinātu ilgtspējīgu reģiona attīstību vienotā tūrisma galamērķī – Gaujas nacionālajā parkā. 

Preses konferencē piedalīsies:

Tūrisma attīstības valsts aģentūras direktors Armands Slokenbergs;

Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta Tūrisma nodaļas vadītāja Marina Paņkova;

Aģentūras „McCann Rīga” vadītājs Gatis Mūrnieks un stratēģiskais plānotājs Edgars Arnītis;

Pašvaldību vadītāji no Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu, Krimuldas un Priekuļu pašvaldībām. 

Zīmola izstrāde tapusi LIAA atbalstītā projekta „Gaujas nacionālā parka tūrisma klastera attīstība” ietvaros, kuru līdzfinansē tūrisma uzņēmēji un atbalsta parka teritorijā esošās pašvaldības. Zīmols turpmāk tiks ieviests aktīvā darbībā – šogad ar pašvaldību atbalstu plānota dalība 15 starptautiskās tūrisma izstādēs, tapusi Gaujas NP tūrisma karte, uzsākta kopēja Gaujas NP vortāla veidošana, tāpat arī citas vienotās iniciatīvas.

 

 

Jau iepriekš ziņots, ka 2012. gada 7. februārī vienojoties Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Pārgaujas un Amatas pašvaldībām un Dabas aizsardzības pārvaldei, parakstīta vienošanās par sadarbību tūrisma veicināšanai Gaujas NP teritorijā. Šogad šim pašvaldību lokam pievienojušās Krimuldas, Kocēnu un Priekuļu pašvaldības, stiprinot vienoto pozīciju kopējai stratēģijai kāpināt tūrisma eksporta apjomu.

 

Biedrība „Siguldas reģiona tūrisma biedrība” 2012.gada septembrī parakstījusi līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par finansējumu projektam „Gaujas nacionālā parka tūrisma klastera attīstība”.

 

 

2013-02-07