Jaunumi
Populāra ASV TV komanda filmē Gaujas nacionālo parku

Gaujas nacionālā parka tūrisma klasteris sadarbībā ar Tūrisma attīstības valsts aģentūru (TAVA) un nacionālo lidsabiedrību „airBaltic” no 22.-27.maijam uzņem populāro ASV TV raidījumu producenti, autori un vadītāju Ešliju Kolbērnu (Ashley Colburn), lai sagatavotu video stāstu par tūrisma piedāvājumu Gaujas nacionālajā parkā.

23. maijā filmēšana notiks arī Līgatnē. 

Ešlijas Kolbērnas ceļojumu raidījumu cikls „Wonders of the World” jeb „Pasaules brīnumi”, kur vārda „pasaules” vietā ik reizi parādās kādas valsts vārds, ir iecienīti ne tikai Savienotajās Valstīs, bet arī daudzās citās zemēs, kur noslēgta vienošanās par to demonstrēšanu. Kopumā šobrīd „Ashley Colburn Production” raidījumus skatās apmēram 100 miljoni cilvēku.

Pēdējo triju gadu laikā Ešlijas Kolbērnas firma sagatavojusi raidījumus par 25 valstīm, no kuriem vairāki izpelnījušies starptautiskas balvas. Prestižo ASV televīzijas balvu „Emmy” 2010. gadā saņēma videostāsts par Horvātiju, bet otro reizi „Emmy” balva „Ashley Colburn Production” tika piešķirta par inku pilsētas Maču Piču atspoguļojumu videostāstos.

Radošajā komandā Latvijā kopā ar Ešliju Kolbērnu strādās operators Mario Krče (Krce) un skaņu režisors Roberts Mazers (Muzar).

Jau iepriekš ziņots, ka 2012.gada 7.februārī vienojoties Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Pārgaujas un Amatas pašvaldībām un Dabas aizsardzības pārvaldei, parakstīta vienošanās par sadarbību tūrisma veicināšanai Gaujas NP teritorijā. Šogad šim pašvaldību lokam pievienojušās Kocēnu un Priekuļu pašvaldības, stiprinot vienoto pozīciju kopējai stratēģijai kāpināt eksporta apjomu. Kā norādīts 2012. gadā apstiprinātajā, „Gaujas NP tūrisma klastera attīstības stratēģijā” plānots panākt, ka Gaujas NP ir konkurētspējīgākais tūrisma galamērķis Latvijā ārpus galvaspilsētas ar kvalitatīvu un specializētu tūrismu, precīzi segmentētā ārvalstu un vietējā tirgū visa gada garumā, kas orientēts uz pieprasītu atpūtu un aktivitātēm dabā un vēsturiskā kultūrvidē.

Video stāsta tapšana tiek organizēta sadarbībā ar LIAA un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

 

 

 

2013-05-22