Jaunumi
Līgatnieši novērtē jaunās Līgatnes kultūrvēsturiskās tūrisma takas izveidē ieguldīto darbu

7. maijā plašu līgatniešu atsaucību guva Līgatnes novada domes un Līgatnes Kultūras un tūrisma centra piedāvātā atklātā bezmaksas ekskursija, kas ļāva līgatniešiem uzzināt daudz jauna no pašu dzimtās pilsētas- Līgatnes vēstures un iepazīstināja ar jauno Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturiskā centra kultūrvēstures tūrisma taku, kas top, pateicoties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumam. 

Darbi vēl turpinās, bet līgatniešus un pilsētas viesus jau priecē iespēja izmantot pabeigtās kāpnes, kas ved Rīgaskalnā un ļauj uzkāpt Ānfabrikas klintī, no kurienes paveras krāšņs skats uz pilsētas centru.

Ekskursijā devās gan jaunieši, gan pilsētas iedzīvotāji cienījamos gados, kam bija interesanti salīdzināt savas atmiņas ar gida stāstīto. Jaunā taka arī devusi iespēju Līgatnes tūrisma informācijas centram izveidot jaunu ekskursijas maršrutu pa Līgatni, savukārt vairākiem vietējiem iedzīvotājiem tā ir iespēja papildināt ģimenes ienākumus, strādājot par gidiem. 

Atgādinām arī, ka katru sestdienu un svētdienu ikvienam ir iespēja doties individuālajās eskursijās plkst. 13.00 un 15.00. Grupas var pieteikties jebkurā sev tīkamā laikā. 

Projektu „Līgatnes papīrfabrikas ciemata kultūrvēsturiskās tūrisma takas izveide” (Nr. PPA/3.4.2.1.1/09/02/003) saskaņā ar vienošanos Nr. L-PPA-10-0018 līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.  

IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ

2011-05-26