Jaunumi
Līgatnes pārceltuve nodota pašvaldības rokās

 

Foto: Baiba Līviņa
24.05.2013.
 
Pēc nopietna kapitālremonta Līgatnes pārceltuve mainījusi savu apsaimniekotāju. Šodien, 24. maijā Gaujas vidū uz Līgatnes pārceltuves tika parakstīts trīspusējs līgums par prāmja iznomāšanu pašvaldībai. Prāmi Dabas aizsardzības pārvalde iznomā Līgatnes un Pārgaujas pašvaldībām, lai tās varētu veikt tā kvalitatīvu apsaimniekošanu, vietējo iedzīvotāju un tūristu pārvadāšanu.
Dabas aizsardzības pārvalde pilnībā atjaunojusi prāmi, kas šobrīd ir vienīgā Gaujas pārceltuve un iekļauta tehnikas vēstures pieminekļos. Šajā vietā tā ierīkota pēc II Pasaules kara, kad tika izpostīts tilts pār Gauju. Ne vienmēr tā ir darbojusies un zīmīgi, ka pirms 14 gadiem, tieši 24. maijā, Gaujas nacionālajam parkam pirmo reizi svinot Eiropas nacionālo parku dienu, tā pirmo reizi tika atjaunota kā tūrisma objekts. Šobrīd pārceltuve darbojas gan kā iecienīts tūrisma objekts, gan kā satiksmes līdzeklis, kas savieno Līgatnes un Pārgaujas novadus. Īpaši svarīgi tas ir vietējiem iedzīvotājiem, kuriem bez prāmja palīdzības būtu jāmēro 40-50 km garāks ceļš.
Nododot prāmi pašvaldības apsaimniekošanā, DAP Vidzemes reģionālās administrācijas direktors Rolands Auziņš atzina, ka šis ir būtisks solis valsts iestādes un pašvaldību veiksmīgas sadarbības veidošanā. Pilnībā atjaunoto prāmi joprojām varēs izmantot gan tūristi, gan vietējie iedzīvotāji.
 
Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins solīja, ka pārceltuves izmantošanas cenas paliks iepriekšējā līmenī un prāmja vasaras darbalaiks būs no 6.00-22.00. Lai arī pats prāmis ir veiksmīgi atjaunots, savu darbu tas atsāks tikai nākamās nedēļas beigās. Jāsakārto vēl uzbraucamās vietas un ceļš abos Gaujas krastos, ko pavasara plūdi un arī spēcīgās lietavas krietni pabojājuši.
 
Līgatnes pārceltuves pārcēlāji ir apmierināti ar būvnieka veikto remontu un jau no jūnija gaida tūristus un vietējos iedzīvotājus izbaudīt atjaunotā prāmja drošo slīdējumu.
  
 
Dabas aizsardzības pārvaldes
Dabas izglītības speciāliste
Baiba Līviņa
2013-05-25