Jaunumi
Līgatnes padomju bunkurs iekļauts Lonely Planet izdotajā gadagrāmatā "Best in Travel 2011"

www.travelart.lv šodien ziņo, ka jaunākajā Lonely Planet gadagrāmatā "Best in Travel 2011", kas ir viens no prestižākajiem industrijas izdevumiem,  kā viens no interesantākajiem padomju mantojuma apskates objektiem iekļauts Līgatnes padomju slepenais bunkurs.

Atceroties, ka tieši 2011.gadā tiks pieminēta PSRS sabrukšanas 20.gadadiena, “Best in Travel” iekļauts īpašs ceļamērķu saraksts ar 10 vietām, kas uzskatāmas par aizgājušā laika dīvainākajām relikvijām.

 


Pirmajā vietā gozējoties Maskavas metro, šajā sarakstā iekļauta arī, šķiet, pēdējo gadu ejošākā Latvijas tūrisma eksportprece – Karostas cietums Liepājā. Lonely Planet autori drošsiržiem iesaka bijušajā armijas cietumā pavadīt nakti, bet ļautiņiem ar mazāk mazohistiskām nosliecēm, - tūri gida pavadībā.


 

Ja Karostas darboņu aktivitātes ārvalstu apskatnieki pamanījuši un novērtējuši jau labi sen, tad prieks, ka ievērību izpelnījies arī vēl viens objekts – īpaši slepenais Padomju bunkurs zem Līgatnes rehabilitācijas centra, kurš “izskatās gluži tāpat kā pirms 40 gadiem”, kad tas kalpoja saviem paredzētajiem mērķiem. (datējums gan diemžēl ir nepareizs)


Interesanti, ka starp Lonely Planet ieteiktajiem galamērķiem 2011.gadam, divi augstāk pieminētie arī ir vienīgie no Baltijas. Igaunija un Lietuva nav pieminētas vispār.

avots: travelart.lv/index.php

 

2010-10-27