Jaunumi
Līgatnes novads Starptautiskajā tūrisma izstādē „Balttour 2012” pārstāvēts divos stendos.

No 10.-12. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisinājās 19. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus "Balttour 2012". Šogad izstādē varēja aplūkot vairāk kā 255 stendus, kuros savus piedāvājumus prezentēja ap 650 tūrisma uzņēmumu no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Turcijas, Somijas, Krievijas, Ukrainas, Ēģiptes, Itālijas, Japānas, Spānijas, Etiopijas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem un citām tikpat kolorītām valstīm.

Līgatnes novads starptautiskajā izstādē tika pārstāvēts divos stendos – Līgatnes taku un Gaujas nacionālā parka stendā.

2011.gada nogalē Līgatnes novada tūrisma nozares uzņēmēji apvienojās kopējam projektam, lai izveidotu vienotu tūrisma piedāvājumu, kas spētu uzrunāt pēc iespējas plašāku tūristu loku un veicinātu sadarbību starp vietējiem uzņēmējiem.

Kopā sadarbojoties esam izveidojuši jaunu tūrisma ceļvedi pa Līgatni „Līgatnes takas”, kuru prezentējām Līgatnes stendā izstādē „Balttour 2012”.

Stendā bija pieejama informācija par Līgatnes novadā esošajiem apskates objektiem, apmeklētāji tika cienāti ar Līgatnes vīna darītavas produkciju, norisinājās loterija, kā arī citi interesanti pasākumi.

Līgatnes Tūrisma Informācijas centrs jau saņēmis pirmos pozitīvos vērtējumus no Latvijā zināmiem tūrisma nozares speciālistiem par mākslinieciski izveidoto un atraktīvo stendu.

Savukārt sadarbojoties ar sešiem Gaujas nacionālā parka teritorijā esošajiem novadiem Līgatnes novads tika pārstāvēts Gaujas nacionālā parka stendā.

Jau ziņots, ka sešas pašvaldības, Amatas, Cēsu, Līgatnes, Siguldas, Pārgaujas un Valmieras, kā arī Dabas aizsardzības pārvalde parakstīja vienošanos par ilgtermiņa sadarbību tūrisma nozarē un Gaujas nacionālā parka teritorijas kā tūrisma galamērķa attīstību.  Sadarbojoties minēto pašvaldību tūrisma speciālistiem un SIA „GNP informācijas centrs”, jau ir tapis jauns tūristu ceļvedis par Gaujas NP, kas tika prezentēts „Balttour 2012” apmeklētājiem un tuvāko trīs mēnešu laikā tiks prezentēts vairākās starptautiskās izstādēs Igaunijā, Lietuvā, Vācijā, Krievijā, Zviedrijā un citviet Eiropā.

 

Informāciju sagatavoja

Liene Bērziņa,

Līgatnes novada tūrisma projektu koordinatore,

Tālrunis: 64153169, 29189707

e-pasts: info@visitligatne.lv