Jaunumi
Līgatnes dabas taku dzīvniekiem Rīgā savākti 500 kilogrami ozolzīļu

Jau otro gadu Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar Gaujas nacionālā parka fondu aicināja iedzīvotājus Līgatnes dabas takās mītošajiem dzīvniekiem sarūpēt ozolzīles. Akcijas laikā uz Dabas muzeju nogādāti aptuveni 500 kilogrami ozolzīļu. 

Kā informēja muzejā, šogad muzeja apmeklētāji bijuši daudz aktīvāki ozolzīļu lasīšanā, jo pērn uz muzeju apmeklētāji bija nogādājuši tikai 124 kilogramus ozolzīļu, bet šoruden no Rīgas Līgatnes dabas taku zvēriem tiek nogādāts četras reizes vairāk ozolzīļu.

Čaklākie ozolzīļu lasītāji šogad bijušas skolēnu grupas, taču bijuši arī individuālie apmeklētāji, kuri uz muzeju nogādājuši savāktās ozolzīles. Ozolzīļu lasītāji bijuši ļoti akurāti, jo dzīvniekiem sarūpētas sausas un nesabojātas ozolzīles.

Jau ziņots, ka par lielākām kārumniecēm uz ozolzīlēm tiek uzskatītas mežacūkas, taču arī citiem dzīvniekiem ļoti garšo ozolzīles. Kā atklāja Līgatnes dabas taku zvērkope Velga Vītola, Līgatnes dabas takās mīt daudz iemītnieku, kas labprāt našķojas ar zīlēm.

Līgatnes dabas takās ozolzīļu ēdāji ir četras mežacūkas - Lilija, Mūsa, Grietiņa un Ansis, pieci aļņi - Svensons, Gita, aļņu māte Lienīte ar saviem pēcnācējiem Saulcerīti un dvīņiem Mildiņu un Fredi, kā arī prāvais stirnu bariņš - Kaza, Grietiņa, Puķīte, Lana, Bembīte un divas Bembijas. Ar ozolzīlēm našķojas arī Līgatnes dabas taku lāči, un par iedzīvotāju sarūpētajām ozolzīlēm priecāsies arī pieci staltbrieži un vāveres.

Aicina vākt ozolzīles Līgatnes dabas taku zvēriem

avots: www.diena.lv/latvija/novados/ligatnes-dabas-taku-dzivniekiem-riga-savakti-500-kilogrami-ozolzilu-13913447

 

 

2011-11-06