Jaunumi
Līgatnes dabas takās pašiem savs Bebra kungs

 Kopš pagājušās otrdienas Līgatnes dabas taku iemītnieku pulku papildinājis aptuveni divus mēnešus vecs bebru mazulis. Līgatnes dabas takās bebri nav bijuši vairākus gadus, bet nu pašiem ir savs Bebra kungs!

Bebra mazulis atrasts, kad grāvja rakšanas rezultātā tika izpostīta bebra mītne. Šobrīd bebrēns tiek novērots un ir ievietots pagaidu iežogojumā blakus vāverēm (mazo dzīvnieku iežogojums). Pēc pāris nedēļām, kad viņš būs pieradis pie apkārtnes un apmeklētājiem, tiks pārvietots un pastāvīgo mītni, turpat blakus. Bebra kungs, kā savvaļas dzīvnieks, ir nedaudz mežonīgs, bet tā kā viņš ir jauns, Līgatnes dabas taku darbinieki cer, ka ātri pieradīs pie jaunajiem apstākļiem.

Šobrīd bebrēns veic ikviena mazuļa galveno darbu - aug, tāpēc lielāko dienas daļu pavada guļot mājiņā, ko ir atzinis par labu. Aktivitāti viņš izrāda pēcpusdienās, kad labprāt veic peldi ūdens bļodā, ēd blīgznu lapas, avenājus un citus augus.

Pārējie Līgatnes dabas taku dzīvnieki beidz mainīt ziemas kažokus un ir kļuvuši vizuāli pievilcīgāki nekā tas bija pavasarī. Stirnas ir koši rudas un lācenes Ilzītes kažoks ir viendabīgi brūns. Mazais alnēns ir paaudzies un vērīgam apmeklētājam nav grūtību to ieraudzīt, savukārt lielajiem aļņu buļļiem turpina augt šīgada ragi.

Mežacūkas ir vienīgās, kuras kažokus vēl nav pilnībā nomainījušas un izskatīsies ērmīgi līdz apmatojuma pilnīgai nomaiņai, kas ilgs pāris nedēļas.

Jenotsuņi, kas pārvietoti uz citu iežogojumu, ir apmierināti ar jaunajiem apstākļiem. Apmeklētājiem viņus jāvēro rūpīgāk, jo tagad viņi atrodas plašākā un dabīgākā vidē un ir kur un aiz kā paslēpties.

Lapsas, sildoties vasaras saules staros, vairāk meklējamas uz mājas jumta, nevis alās, savukārt Līgatnes dabas taku „pensionāre” piecpadsmitgadīgā vilcene Rakša savas dienas vada rāmi, jo tādu vecumu vilki savvaļā nemaz nesasniedz.

 

Brauciet un pārliecinieties paši!

 

 

 

 

Rakstu sagatavojusi:

Baiba Pavloviča

Gaujas nacionālā parka fonda

valdes priekšsēdētāja

2012-07-01