Jaunumi
Līgatnes dabas takās-jauni iemītnieki!

Līgatnes dabas takās ieradušies un   pastāvīgu dzīvi apmetušies Tips un Taps – divi pelēkie zaķēni, kas aprīļa sākumā bija nokļuvuši Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā. 

Zaķēni Rīgas zooloģiskajā dārzā nokļuva, būdami dažu dienu veci. Tos atnesis kāds cilvēks, kas neapdomīgi vēlējies zaķēnus „izglābt”, domājot, ka tie ir pamesti mežā. 

Parasti dzīvnieku mazuļi nemēdz būt pamesti – to mātes briesmu brīdī slēpjas un visbiežāk atrodas turpat tuvumā. Ja gadās līdzīga situācija, labākais, ko darīt, ir mierīgi doties prom, lai mazuļu mammas var atgriezties un turpināt rūpēties par pēcnācējiem. 
Zaķēni aug ātri – zooloģiskajā dārzā tie tika izbaroti ar pienu, un šobrīd ir sasnieguši vecumu, kad paši prot grauzt zālīti un vēlas rotaļāties plašākā teritorijā. Tāpēc dzīvnieci 6;iem radās nepieciešamība pēc jaunas mājvietas, kas ir pēc iespējas līdzīgāka zaķu dabiskajai dzīves videi. Līgatnes dabas takas ir piemērota vieta, jo šeit ir nodrošināmi zaķēniem vajadzīgie apstākļi un ir gana plaša teritorija, kur dzīvniekiem izkustēties. 
 
Līgatnes dabas takās zaķēniem ir iekārtota „bērnistaba” - Tipa un Tapa rīcībā tiks nodots voljērs, kur iespējams izskrieties, grauzt svaigu zāli un justies droši, pasargāti no plēsīgajiem putniem un dzīvniekiem. Zaķēni ir pieraduši pie cilvēkiem, un savā jaunajā mājvietā varēs priecēt Līgatnes dabas taku apmeklētājus. Diemžēl pieradums pie cilvēkiem ir iemesls, kāpēc jaunos zaķus vairs nav ieteicams laist savvaļā, jo tie var ātri aiziet bojā.

 

2014-06-16