Jaunumi
Līgatne un Akhmeta vienojas par sadarbību


23. augustā Līgatnes novadu apmeklēja Akhmetas pašvaldības (Gruzija) pārstāvji. Viesi apmeklēja Līgatnes dabas takas, Rehabilitācijas centru Līgatne, Pazemes slepeno bunkuru un Līgatnes papīrfabriku, tikās ar pašvaldības pārstāvjiem un iepazinās ar reģionālo politiku un administratīvi teritoriālo reformu Latvijā.

Apmeklējot Līgatnes dabas takas viesi interesējās par mūsu pieredzi realizējot vides tūrisma projektus un izteica apņēmību līdzīgu projektu realizēt Gruzijā. Viesus pārsteidza Pazemes slepenā bunkura apskate, jo Gruzijā līdzīgu objektu nav, bet medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumi, ko sniedz „Rehabilitācijas centrs „Līgatne””, tika novērtēti ar vislielāko atzinību, ar mērķi veikt pieredzes apmaiņu un stažēšanos pie rehabilitācijas speciālistiem Līgatnē.

Pašvaldības pārstāvji Gruzijas viesus iepazīstināja ar tūrisma, kultūras un izglītības iespējām Līgatnes novadā un informēja par administratīvi teritoriālās reformas gaitu Līgatnē un Latvijā, bet Gruzijas viesi pastāstīja par pašvaldību sistēmu Gruzijā, Kakheti reģionu un Akhmetas pašvaldību.

Kopīgu diskusiju rezultātā ir panākta draudzīga sapratne, ka Latviju un Gruziju vieno gan vēsturiski likteņraksti, gan praktiskas šodienas aktualitātes, ko vieglāk risināt sadarbojoties.

Līgatnes un Akhmetas pašvaldību vadība parakstīja nodomu protokolu par sadarbību tūrisma, vides aizsardzības, izglītības, kultūras, rūpnieciskās, lauksaimnieciskās un veselības aprūpes jomās. Protokolā minēts, ka pašvaldības kopēji izstrādās sadarbības līgumu, ko paredzēts parakstīt nākamajā tikšanās reizē.

2010-08-24