Jaunumi
Līgatnē rūpējas par kultūras mantojuma pieejamību ikvienam

Sarūkot tūristu pieplūdumam pēc īpaši ražīgās vasaras sezonas un zelta rudens, darbi Līgatnē nav beigušies. Tie turpinās tikpat aktīvi, lai sākoties jaunajai, 2012. gada tūrisma sezonai, pilsētas viesus priecētu Līgatnes papīrfabrikas ciemata tūrisma taku kultūrvēstures loks, kas būs pieejams arī cilvēkiem ratiņkrēslos un māmiņām ar mazuļu ratiem.

Šobrīd ražīga darbība norisinās pie Līgatnes tūrisma informācijas centra  – tiek veidots stāvlaukums, kur novietot velosipēdus, kā arī tiek veidota uzbrauktuve, kas atvieglos iekļuvi tūrisma Informācijas centrā  cilvēkiem ratiņkrēslos.

Tādējādi ir sākušies Līgatnes papīrfabrikas ciemata kultūrvēsturiskās tūrisma takas pēdējā posma darbi. Tos plānots pabeigt 2012. gada 31.maijā, kad tiks atklāts Līgatnes papīrfabrikas ciemata tūrisma taku kultūrvēstures loks, kas būs pieejams un izejams ne tikai gājējiem, bet arī velotūristiem, māmiņām ar bērnu ratiem un cilvēkiem ratiņkrēslos. Šis tūrisma taku posms aizsākas pie Līgatnes tūrisma informācijas centra. Tālākais maršruts ved uz Zaķusalu, Līgatnes papīrfabriku, Skolas kalnu un noslēdzas pilsētas centrā. Šajā posmā iespējams aplūkot senās dzirnavas, strādnieku koka rindu mājas, brūzīti, Līgatnes papīrfabriku, dzemdību namu, veco skoliņu, slimnīcu, Arnolda kapliču, morga alas un Līgatnes kultūras namu.

Projektu „Līgatnes papīrfabrikas ciemata kultūrvēsturiskās tūrisma takas izveide” (Nr. PPA/3.4.2.1.1/09/02/003) saskaņā ar vienošanos  Nr. L-PPA-10-0018 līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ

  

Informāciju sagatavoja

Liene Bērziņa

Līgatnes tūrisma informācijas centrs

2011. gada 24.novembrī

 

2011-11-24