Jaunumi
Līgatnē darbu sāk Tautas Zvejniecības aroda muzejs

Darbu sācis „Tautas zvejniecības aroda muzejs”, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Latvijā un kura ekspozīcijā apskatāmi dažādi zivju iegūšanas rīki. Muzeju izveidojusi biedrība „Līgatnes krasti” un tas atrodas pie Līgatnes pārceltuves.

Ideju par šāda muzeja nepieciešamību pirms vairākiem gadiem ieteica Latvijā labi zināmais ilggadējais dabas sargātājs, Gaujas Nacionālā parka inspektors Māris Mitrevics. Apvienojoties domubiedru grupai, tika nodibināta biedrība „Līgatnes krasti”, kas uzņēmās idejas realizāciju- piesaistīt nepieciešamos naudas līdzekļus, veikt būvniecības darbus, eksponātu sagādi un ekspozīcijas iekārtošanu.

Muzeja ekspozīcijā skatāmi dažādi zivju ieguves rīki sākot ar visvienkāršākajiem žebērkļiem, līdz prasmīgu meistaru darinātiem zivju ieguves izstrādājumiem – klūgu murdiem, dekorētām ūdām, pašmeistarotām harpūnu bisēm, karbīda lampas lukturiem u.t.t. Un katram eksponātam ir savs stāsts, kas kā leģenda nāk līdzi gadu gadiem.

Māris Mitrevics savulaik teica, ka Latvijā nepieciešams maluzvejnieku muzejs un tam noteikti vajadzētu atrasties Līgatnē. Strādājot pie idejas attīstības radās pārliecība, ka daudz no tā, ko šodien saucam par maluzvejniecību, agrāk bijušas legālas zivju ieguves metodes. Un šīs prasmes pārmantotas no paaudzes uz paaudzi.

Vairums muzeja eksponātu savulaik to īpašnieki, pret glīti noformētu soda kvīti ir nodevuši glabāšanā zivju inspektoriem. Iespējams, ka dažs muzeja apmeklētājs pēc daudziem gadiem ieraudzīs paša darinātu žebērkli, murdu, tīklu...

Muzeja ekspozīcijas apskate, kopā ar atraktīvu stāstījumu ilgst ~ 30 min.

Sākotnēji Tautas Zvejniecības aroda muzejs nodrošinās ekskursijas grupām, kas būs lielākas par pieciem cilvēkiem un kas savu apmeklējumu būs iepriekš pieteikušas Līgatnes TIC pa tel. +371 64153169; +371 2918 9707 vai info@visitligatne.lv

2013-07-08