Jaunumi
Lācim karsti vasarā, vāverīte ar draugiem nāk palīgā"

Lācene Ilzīte no Līgatnes dabas takām ir Latvijā visslavenākais lācis, kuras augšanai ir sekojusi līdzi visa Latvija. Šobrīd lācene dzīvo 10 gadus vecā voljērā, kas jau savu laiku ir nokalpojis un tam ir nepieciešama pamatīga atjaunošana un labiekārtošana.

A/S „Laima”, Dabas aizsardzības pārvalde un Ziedot.lv uzsāk labdarības akciju “Lācim karsti vasarā, vāverīte ar draugiem nāk palīgā!”, kuras laikā aicinām palīdzēt labiekārtot lācenes Ilzītes pastaigu voljēru.

Saziedotie līdzekļi tiks izlietoti atjaunojot lūku un vinču sistēmu, izremontēt 10 gadus veco māju, sakopt un labiekārtot teritoriju, lai Ilzīte būtu labāk redzama apmeklētājiem, atjaunot elektriskā gana sistēmu ap kokiem, lai saglabātu esošos kokus Ilzītes voljērā, pielāgot teritoriju traktora iebraukšanai dažādu ikdienas darbu veikšanai.

Projekta vēstnese ir Velga Vītola, kura plašākai sabiedrībai zināma tieši ar savu lielo mīlestību pret lāčiem un kura vislabāk izprot lāču vajadzības.

Lai uzlabotu Ilzītes dzīves apstākļus un lai viņa varētu turpināt priecēt apmeklētājus voljēra labiekārtošanai nepieciešami 31 265,19 lati.

2013.gadā 1.jūlijā, Ministru kabinets piešķīra 172 506 tūkstošus latu Līgatnes dabas takās mītošo lāču Puikas un Mikus pastaigu laukuma būvniecībai un pavasarī izskalotā ceļa remontam. Ar valdības piešķirto finansējumu Līgatnes dabas taku lāči beidzot tiks pie pastaigu laukuma un tādējādi atkal būs apskatāmi apmeklētājiem. Bet lācenes Ilzītes voljēra labiekārtošanai finansējums netika piešķirts, tādēļ aicinām ikvienu iesaistīties un palīdzēt. Jo tikai kopā mēs varam paveikt lielas lietas.

Atbalstīt akciju var,  ziedojot portālā www.ziedot.lv vai arī pērkot “Laima” produkciju, jo 1 santīms no katra nopirktā “Vāverīte” produkta un saldējumiem “Vāverīte”, “Serenāde”, “Maigums” un “Gutta” tiks ziedots voljēra labiekārtošanai. 

 

Projektu realizē: Ziedot.lv, AS "Laima", Dabas aizsardzības pārvalde, SIA “Platforma Filma”.

Projekts ievietots portālā 03.07.2013.

 

2013-07-30