Jaunumi
Lācenes Ilzītes mājas būvniecībai saziedots 8351 lats, kopā nepieciešami 26 000 latu

 

Foto: Velga Vītola

Līgatnes dabas taku slavenās lāču meitenes Ilzītes jaunās mājas būvniecībai saziedots 8351 lats. Kopš februāra sākuma kopā ziedotā summa palielinājusies par 812 latiem, informēja Gaujas nacionālā parka fonda valdes locekle Baiba Pavloviča.

Kopš pagājušā gada 22.novembra fiziskas personas saziedojušas 5466 latus, juridiskas personas - 215 latus, bet materiālais ziedojums no juridiskām personām ir 2155 lati. Pa tālruni iedzīvotāji ziedojuši 514 latus.

Kā ziņots, arī vairāki uzņēmumi ir interesējušies par vajadzībām, lai sāktu būvniecību, tomēr reāla palīdzība pagaidām saņemta no AS "Latvijas Finieris", kas ziedojusi finiera plāksnes lāču mājas pārsegumam, un SIA "Preiss būve", kas ziedojusi labu vārtu komplektu, ko varēs izmantot lāču iežogojuma būvniecībā.

Atsaukusies arī kokapstrādes firma SIA "Agle", ar kuru ir noruna, ka aprīlī, kad varētu sākt āra darbus, uzņēmums piegādās koka mietus ierobežojošai sētai.

Gaujas nacionālā parka fonds saņēmis vienas privātpersonas piedāvātus zāģmateriālus, bet to nepieciešamība būs ļoti neliela, tādēļ ir noruna par materiālu piegādi pēc nepieciešamības.

Notikušas arī sarunas ar pāris metālapstrādes firmām, bet pašlaik konkrētu atbilžu nav.

Kā informēja Pavloviča, lielākais līdzekļu apjoms nepieciešams rakšanas darbiem ar ekskavatoru, tāpat nepieciešams betons pamatiem un ziemas mājai, kā arī metāla stabi, sētas režģi lāču sētai un sprostotavai, un žoga siets ierobežojošai sētai.

Lācenes Ilzītes mājas izveidei nepieciešami vismaz 26 000 latu. Ziedot var gan ar bankas starpniecību, gan zvanot uz ziedojumu tālruni 90 006 685. Maksa par zvanu būs viens lats.

Lācenei Ilzītei nepieciešama jauna māja - ērts iežogojums, lai arī turpmāk viņa varētu mitināties gandrīz dabiskos apstākļos mežā un būtu aplūkojama Līgatnes dabas taku apmeklētājiem.

Pašreizējā mītne ir laba, taču lācenei ir trīs radinieki, kuru sen celtā mītne vairs nav droša un piemērota dzīvošanai. Dabas taku darbinieki paredz lielos lāčus - Madi, Puiku un Miku - pārvietot uz Ilzītes mājvietu. Četriem lāčiem tur būs par šauru, un, kā paredz zvērkope Velga Vītola, viņas uzaudzinātajai lācenei Ilzītei, kura pieradusi pie vienatnes, būs milzīgs stress un viņa nespēs sadzīvot ar pārējiem lāčiem.

LETA

2012-03-08