Jaunumi
Gaujas Nacionālo parku popularizē Lietuvā

Ar dalību starptautiskajā tūrisma izstādē “Adventur” turpinās 2015. gada tūrisma izstāžu sezona, kuras laikā ar zīmolu “Enter Gauja” tiek popularizēts vienots tūrisma piedāvājums Gaujas Nacionālajā parkā.

Starptautiskā tūrisma izstāde „Adventur 2015”, kas no 23. līdz 25. janvārim norisinājās kaimiņvalsts Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, ir jau trešā tūrisma izstāde šogad, kurā tika popularizēts Gaujas NP. Tās laikā pašvaldību tūrisma informāciju centru pārstāvji ar Gaujas NP tūrisma piedāvājumu iepazīstināja īpaši veidotā Gaujas NP stendā, kā arī kopējā Latvijas stendā. Gaujas NP stends veidots ar galveno ideju atainot leģendām apvīto Gaujas senleju un plašās aktīvo piedzīvojumu iespējas, kuras ļoti koncentrētā veidā baudāmas visā parka teritorijā.

 

Lietuviešu īpatsvars apmeklētāju vidū Gaujas NP teritorijā ieņem 4./5.vietu un ir īpaši nozīmīgs tirgus sezonalitātes mazināšanai vēlā rudens, ziemas, kā arī agra pavasara sezonā.

Jau iepriekš ziņots, ka Gaujas NP teritorijā esošās pašvaldības – Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu un Inčukalna – kopš 2012. gada īsteno stratēģiju Gaujas NP kā vienota tūrisma galamērķa veicināšanai. 2015. gadā kopīgi tiek plānota dalība 11 starptautiskās tūrisma izstādēs Somijā, Nīderlandē, Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Baltkrievijā, Vācijā un Polijā. Šajos mērķa tirgos Gaujas NP tūrisma piedāvājums tiks popularizēts ar zīmolu “Enter Gauja”, kas radīts Gaujas NP tūrisma klastera ietvaros un tika prezentēts 2013. gadā.

Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta sadarbībā ar LIAA un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

2015-02-25