Jaunumi
Gaujas Nacionālais parks piedalās tūrisma izstādēs Somijā un Lietuvā

 Ar dalību vienlaicīgi divās starptautiskās tūrisma izstādēs Gaujas Nacionālais parks tiek popularizēts Somijā un Lietuvā.

 

Šīs ir divas no kopumā septiņām izstādēm, kurās Latvijas nacionālajā stendā tiks pārstāvētas Gaujas Nacionālā parka pašvaldības, izceļot zīmolu „Enter Gauja” un Rīgas–Gaujas reģionu titulā „Eiropas gastronomijas reģions” 2017.gadā.

 

 Attēlā: Ramona Vasiļjeva, Līgatnes TIC; Monta Liepa, Siguldas TIC

 

No 19.janvāra sākas viena no nozīmīgākajām starptautiskajām tūrisma izstādēm ziemeļvalstīs – „Matka Nordic Travel Fair 2017” Somijas galvaspilsētā Helsinkos. Šajā izstādē tiek plaši pārstāvētas valstis no visas pasaules, pulcējot ap 72 tūkstošiem apmeklētāju ik gadu. Dienu pirms izstādes atklāšanas Latvijas vēstniecībā Somijā norisinājās Rīgas–Gaujas gastronomijas reģiona prezentācijas pasākums Somijas mediju pārstāvjiem.

 

„Adventur 2017”, kas norisinās Lietuvā no 20. līdz 22.janvārim, ir tūrisma galamērķu, dzīvesveida un aktīvā tūrisma popularizēšanai veltīta starptautiska izstāde, kura ik gadu uzņem ap 25 000 apmeklētāju. Kaimiņvalstī dzīvojošie ceļotāji nereti ir jau viesojušies Gaujas Nacionālajā parkā, tomēr interese par reģiona tūrisma piedāvājumu nezūd un apmeklētāji no Lietuvas ietilpst apmeklētāju TOP 10 valstu statistikā.

 

Šogad īpaša loma Gaujas Nacionālā parka piedāvājumā tiek pievērsta gastronomiskā tūrisma piedāvājumam, ņemot vērā Rīgas–Gaujas reģiona izcīnīto Eiropas gastronomijas reģiona titulu 2017.gadā, koncepta „Ar dabu šķīvī” ietvaros. Izstāžu apmeklētāji varēs iepazīties ar jau rudenī tapušo „Gardēžu ceļvedi”, kā arī jauno drukāto materiālu – „Gardēžu pasākumu kalendāru”.  

 

Gaujas Nacionālā parka teritorijā esošās pašvaldības – Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu, Priekuļu un Inčukalna – kopš 2012.gada īsteno stratēģiju Gaujas Nacionālā parka kā vienota tūrisma galamērķa veicināšanai.

 

Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

Kā ziņots, 2017.gada tūrisma izstāžu sezona tika uzsākta ar dalību vienā no lielākajām tūrisma izstādēm Eiropā – starptautiskajā tūrisma gadatirgū „Vakantiebeurs” Utrehtā, Nīderlandē.

 

© www.sigulda.lv

 

Informāciju ievietoja: Liene Korņejeva, 22.01.2017

2017-01-21