Jaunumi
Februārī Gaujas Nacionālo parku popularizē Vācijā un Igaunijā

Ar dalību starptautiskajās tūrisma izstādēs Vācijā un Igaunijā turpinās 2015. gada tūrisma izstāžu sezona, kuras laikā ar zīmolu “Enter Gauja” tiek popularizēts vienots tūrisma piedāvājums Gaujas Nacionālajā parkā (Gaujas NP). 

Starptautiskā tūrisma izstāde “Reisen Hamburg 2015”, kas norisinājās no 4. līdz 8. februārim, ir pirmā no kopā trim izstādēm Vācijā, kur tika uzsākta popularizēšanas kampaņa vācu tūristu piesaistei. Tā ir gala patērētājiem paredzēta izstāde, kuras piedāvājumu spektrs ir plašs – brīvdienu atpūta, ceļojumi ģimenēm ar bērniem, aktīvā atpūta un ceļojumi ar auto.

Ceļotāji no Vācijas apmeklētāju skaita ziņā Gaujas NP teritorijā ievietojas pirmajā trijniekā, tāpēc dalība starptautiskajās tūrisma izstādēs Vācijā ir nozīmīga, lai popularizētu leģendām apvīto Gaujas senleju, daudzveidīgās dabas tūrisma iespējas, kultūras un vēstures mantojumu visā parka teritorijā.

Laikā no 13. līdz 15. februārim Gaujas NP tūrisma piedāvājums tiks prezentēts starptautiskajā tūrisma izstādē “Tourest 2015” Tallinā, Igaunijā. Izstādes laikā pašvaldību tūrisma informāciju centru speciālisti ar Gaujas NP tūrisma piedāvājumu iepazīstinās īpaši veidotā Gaujas NP stendā, kas veidots ar galveno ideju atainot leģendām apvīto Gaujas senleju un plašās aktīvo piedzīvojumu iespējas, kas ļoti koncentrētā veidā baudāmas visā parka teritorijā. Gaujas NP piedāvājums tiks popularizēts arī Latvijas nacionālajā stendā.

Igaunija ir viens no mērķtirgiem Gaujas NP popularizēšanas kampaņā, un ērtās sasniedzamības dēļ Gaujas NP piedāvājums ir igauņu tūristiem pieejams un saistošs. 

Savukārt no 18. līdz 22. februārim, turpinot izstāžu sezonu, Gaujas NP tūrisma piedāvājums tiek popularizēts Dienvidvācijas ceļotājiem izstādē “F.RE.E 2015”, kas norisināsMinhenē.  Tā ir viena no visvairāk apmeklētākajām tūrisma izstādēm gala patērētājiem Dienvidvācijā. Ik gadu to apmeklē vairāk nekā 110 tūkstoši cilvēku, viņu vidū ne tikai Vācijas, bet arī Austrijas un Šveices iedzīvotāji.

Jau iepriekš ziņots, ka Gaujas NP teritorijā esošās pašvaldības – Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu un Inčukalna – kopš 2012. gada īsteno stratēģiju Gaujas NP kā vienota tūrisma galamērķa veicināšanai. 2015. gadā kopīgi tiek plānota dalība 11 starptautiskās tūrisma izstādēs Somijā, Nīderlandē, Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Baltkrievijā, Vācijā un Polijā. Šajos mērķa tirgos Gaujas NP tūrisma piedāvājums tiks popularizēts ar zīmolu “Enter Gauja”, kas radīts Gaujas NP tūrisma klastera ietvaros un tika prezentēts 2013. gadā.

Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta sadarbībā ar LIAA un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

 

2015-02-25