Jaunumi
Aicinām uz foto izstādi - līgatniešu veltījumu Latvijas simtgadei.

 

 

Pašvaldības aģentūra "Līgatnes novada Kultūras un tūrisma centrs" sadarbībā ar fotomāksliniekiem Jāni Pešiku un Vitu Meieri veido līgatniešu veltījumu Latvijai simtgadē -  mākslas fotogrāfiju izstādi "Pasaki Līgatne", kuru atklās Līgatnes kultūras namā 3. jūnijā plkst. 18.00. Fotogrāfijas tapušas trīs meistarklašu ciklā: "Pamani Līgatni",  "Piedzīvo Līgatni" un "Pasaki Līgatni", kurās piedalījās aktīvi Līgatnes novada iedzīvotāji.

Sekojām rīta saulei un apsarmojušai dabai, ķērām pīļu un gulbju dejas uz ūdens, izstaigājām rudenīgās takas un vērojām panorāmas, pamanījām dabas sīkumus un Līgatnes arhitektūras nianses, uzklausījām līgatniešus un pieskārāmies pamanītajam!

Latvijas simtgades svētku laikā ar foto izstādi vēlamies parādīt, ka lepojamies ar savu novadu un pilsētu, tās kultūrvēsturisko vērtību, ainavisko skaistumu, līgatniešu identitāti un piederību. Tā ir dāvana Latvijai simtgadē! Šī foto izstāde ir simtgades laika fiksācija, kultūras mantojuma vērtību saglabāšana, pārmantošana un popularizēšana ar foto mākslu.

Izstādes projekts tiek īstenots Vidzemes plānošanas reģiona "Latvijas valsts mežu" un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2018. gada projekta ietvaros. Tās realizāciju atbalsta Pašvaldības aģentūra "Līgatnes novada Kultūras un tūrisma centrs", foto piedzīvojumu un meistarklašu apvienība "Pamani skaisti", fotogrāfiju izdrukas nodrošina SIA "JVK & Co" un SIA "B Print" Balticprint tipogrāfija, atklāšanas pasākumu atbalsta  krodziņš "Vilhelmīnes dzirnavas", SIA "Lustīgie meistari", par dzirkstošiem dzērieniem rūpēsies SIA "VINNIS", SIA "LIVONIA", "Mežezers" un SIA "Līgatnes vīna darītava", par muzikālo atmosfēru rūpēsies apvienības "The Coco'nuts" mūziķi Marija Broča un Jāzeps Podnieks.

Izstāde Līgatnē būs apskatāma no 2018. gada 3. jūnija līdz 15. jūlijam.

Projekta vadītāja Madara Židaua, Līgatnes pilsētas bibliotēkas vadītāja, biblioteka@ligatne.lv, 64153121.

2018-05-30