Jaunumi
Aicinām izglītības iestāžu skolēnus un skolotājus izbaudīt Līgatnes taku rudens raibumu ekskursijās un pārgājienos!

Skolotājiem! Mācību diena Līgatnē 2018.

Aicinām Jūsu skolēnus pavadīt aizraujošu dienu Līgatnē, piedaloties dažādās mācību stundās, kā arī iegūt noderīgas prasmes un iemaņas.

Beidzot arī Līgatnē varam piedāvāt nebijušu aktivitāti -Tīklu parku, kuram nav līdzīga visā Baltijā. Pastaigas tīklu tuneļos un bumbošanās tīklu istabās 8 metrus virs zemes (1h) - €6,00/skoln.

Dabaszinības

* Līgatnes dabas takas (2,5h) atrodas Gaujas krastā, mežainām gravām bagātā apvidū, ierīkota  4 km gara kājnieku taka, 22 m augsts skatu tornis, skatu platformas, kur var novērot aļņus, lūšus, lāčus, pūces un citus Latvijas faunai raksturīgos savvaļas dzīvniekus un putnus. Ieejas biļete: €1,40 d.d. vai €2,80 s., sv., skoln., gida pakalpojumi €36,00 vai €46,00.

*Briežu dārzs ,,Saulstari”(1h) Jums jaukā pastaigā pa Mores laukiem atklās, cik daudzveidīgi var būt brieži, kā arī iespēja tos pacienāt. Cena: €2,00(līdz 12 g.), €4,00.

Latviešu valodas/literatūras stunda (sev. PII un sākumskolas klasēm)

*Pasaku māja (1h) Interesanta ekspozīcija un aizraujošs stāstījums par un ap pasakām un to varoņiem. Praktiska līdzdarbošanās, iejūtoties Pelnrušķītes, karaļu u.c. lomās. Senu sadzīves priekšmetu demonstrēšana. Piemērota visiem vecumiem. Cena €3,50/skoln. Iespējama piknika vieta.

Vides aizsardzības stunda

* Vienkoču parks(1,5h) popularizē zaļo dzīvesveidu un dabas materiālu izmantošanu, bet visvairāk koku, no kā arī top vienkoči. Parkā aplūkojamas vienkoču laivas, krēsli, skulptūras, gaismas ķermeņi un citi koka izstrādājumi, kā arī kokamatniecības muzejs. Šeit ir izvietoti dažādu vēsturisku celtņu maketi. Latvijā pirmā smilšu maisu māja. Ieejas biļete: €2,00/sk; gida pakalpojumi €20,00 vai €35,00 ar muzeju.

* Līgatnes papīrfabrikā (1h) Jau vairāk kā 4 gadus mašīnas ir pieklusušas, bet papīra ruļļi vēl stāv kā liecinieki bijušai rosībai. Ekskursija kopā ar gidu €4,50/skoln.

Vēstures stunda

*Padomju slepenajā bunkurā (1h) var nokļūt 9 metrus dziļā pazemē un iedomāties, kas notiktu, ja virszemē iestātos X stunda. Uzzināt faktus par civilo aizsardzību 30 gadus senā pagātnē Latvijā! Ekskursijas ilgums 1h. Ekskursija ar gidu €4,60/skoln.

* Mores kauju muzejā(1,5h) saņemsiet izsmeļošu vēsturisku gida stāstījumu par 2.pasaules kara beigu posmā 1944.gada rudens kauju Siguldas aizsardzības līnijā Mores pagastā. Brīvdabas ekspozīcijā apskatāms tanks T-34 un kara tehnika. Ekskursijas ilgums 1,5h. Cena no skolnieka €2,00. 

Sportiskā kultūrvēstures stunda

* Līgatnes pilsētas vēsturiskais centrā būs iespēja ielūkoties 20.gs. sāk. papīrfabrikas strādnieku dzīvoklī, redzēsiet unikālās celtnes, kuras savas funkcijas saglabājušas no 19.gs. beigām, vēsturiskos tiltiņus un vietu, kur filmēja ,,Sprīdīti”. Kāpjot augšup un lejup Līgatnes kalnos, atpūšoties ,no skatu laukumiem varēs baudīt  skaistas ainavas ar iežiem, klintīm un ielūkoties slavenajās pagrabalās. Ekskursija ar gidu: €2,50(15sk.<); €4,00(<15 sk.)

*Mazā alu taka(2h) – Līgatnes vēsturiskais centrs ar klintīm un alu pagrabiem kopā ar slēgto Ķiberkalna alu. Ekskursija kopā ar gidu: €2,50/skoln.

Rokdarbu - amatu mācības stundās amatnieku vadībā varēsiet iemēģināt roku un apgūt dažādas prasmes ,lai izgatavotu noderīgas un interesantas lietas (darbnīcas pēc izvēles):

*Līgatnes amatu mājā(1h) – darbošanās meistaru pavadībā. Iespēja izliet savu papīra lapu, izgatavot vannas bumbas, magnētiņus, atslēgu piekariņus, koka suvenīrus, filcēšana, leļļu šūšana, izmēģināt roku aušanā. Cena €4,50/cilv.  

*Vienkoču parkā (0,5 h)– darbojās dabas rotu darbnīca .Cena €1,50/cilv.

*Tāšu darbnīca(1,5h) –ciemos pie Latvijā vienīgiem Tautas Daiļamata meistariem tāšu pinējiem redzēsiet, kā cilvēki izmantoja bērza tāsis un paši pagatavosiet kādu jauku lietiņu.Cena:€3,00/cilv.

Ģeogrāfijas/Bioloģijas stunda*Meža taka(2,5-3h)-pārgājiens aktīviem skolēniem no 5.kl. Gaujas stāvkrasts un Spriņģu iezis, ledāja veidotais reljefs un kāpšana Cepurkalnā, Gaujasmalas alu pagrabi un garākā ala Līgatnē, sikspārņu ziemošana un vispārējs nogurums beigās. Ekskursija ar gidu: €6,00/skoln.

Mācību ekskursiju izveidosim atbilstoši Jūsu vēlmēm un iespējām.(dotās cenas latv. val.)

Iespējams  pieteikt siltas pusdienas, uzkodas, piknika vietu ar ugunskuru, kā arī naktsmītnes.

 Pieteikšanās un informācija pa tel. 64153169, 29189707, pa E-pastu : info@visitligatne.lv.

2018-11-01