Jaunumi
Aicinām doties ekskursijā pa Līgatnes iežu un alu taku

15. jūlijā ir atklāts jauns aktīvās atpūtas tūrisma maršruts „Līgatnes iežu un alu taka”.

Nedēļas laikā agrāk slēptās dabas pērles ir vēlējušies apskatīt neparedzēti daudz apmeklētāju. Bet, lai saglabātu trauslos smilšakmens iežus, apmeklētāju skaits ir ierobežots – dienā alas ļauts apmeklēt divām grupām, kurās dalībnieku skaits ir 10 – 15 cilvēki. Atsevišķos gadījumos grupa var būt nedaudz lielāka. 

Apmeklējuma koordināciju nodrošina Līgatnes tūrisma informācijas centrs. Sazinoties ar centra speciālistiem, tiks piedāvāts abpusēji pieņemams laiks Līgatnes iežu un alu takas apmeklējumam.

„Līgatnes iežu un alu taka” ir vidējas sarežģītības tūrisma taka. Lūdzam apmeklētājus nodrošināties ar atbilstošu apģērbu un apaviem (vēlami ūdensnecaurlaidīgi apavi). Drošības aprīkojumu izsniedz ekskursijas organizētājs!

„Līgatnes iežu un alu takā” var iepazīties ar   Līgatnes smilšakmens iežiem un alām, kā arī ielūkoties vietās, kas plašākam sabiedrības skatam līdz šim bijušas slēptas.   Maršrutā iekļautas alas, kas atrodas nedaudz ārpus pilsētas centra. „Baltās alas” unikalitāte ir dzidri baltās smiltis un ieži, cita ala laistās dzintarkrāsas toņos. Pārsteigums ir Ķiberkalna ala, kas līdz šim bijusi slēgta un rūpīgi sargāta, tā ir vislabāk saglabājusies. Remdenkalna ala ir garākā Līgatnes ala (59 metri), tajā izcirsti 28 pagrabi.

Līgatnē kopā saskaitītas 333 pagrabu alas un daudzas alu sistēmas. Tās pagrabu un noliktavu vajadzībām izmantojusi gan Līgatnes papīrfabrika, gan slimnīca un aptieka, gan fabrikas strādnieki paaudžu paaudzēs.

  

Pieteikšanās un papildus informācija: Līgatnes tūrisma informācijas centrs. Tālrunis: +371 6415 3169; +371 2918 9707

2011-09-07