Jaunumi
3. septembrī notiks Retro velobrauciens Sigulda-Līgatne

 Šoruden, 3. septembrī, gada riteņbraucēju svētki Siguldā solās būt vēl īpašāki – 27. Vienības velobrauciena ietvaros būs iespēja piedalīties vēl nebijušā projektā – Retro velo tūrismabraucienākurš tiek organizēts sadarbībā ar Latvijas Veclaiku divriteņu klubu. Tas dalībniekiem piedāvās īpaši izstrādātu maršrutu ar Latvijas dabas un kultūras objektiem, kas apvienots ar Latvijas garšu baudīšanu.

“Ieviešam jaunu braucienu velomīļiem, kuri grib izbaudīt īpašu riteņbraucēju svētku atmosfēru un nevēlas sacensties. Dalībnieki tiek aicināti piedalīties retro tērpos ar šosejas, ceļa un sākotnējiem MTB velosipēdiem, kas ražoti pirms 1995. gada. Stilam ir nozīme! Pasākuma noslēgumā sumināsim atraktīvākos un kolorītākos braucējus. Brauciena ideja radās, iedvesmojoties no senās riteņbraukšanas vēstures un tradīcijām gan Latvijā, gan pasaulē. Aprit apaļi 200 gadi kopš vācu barons Kar­ls fon Dreis­s 1818. ga­dā pa­ten­tē­ja pirmo velosipēdam līdzīgo iz­gud­ro­ju­mu. Šodien velosipēds kļuvis par ērtāko ikdienas pārvietošanās līdzekli miljoniem cilvēku visā pasaulē!” atklāj pasākuma organizators Igo Japiņš.

Braucienā piedalīties varēs ikviens sākot no 12 gadiem līdz sirmam vecumam. Brauciens vedīs pa Siguldas apkaimi, Līgatnes novadu un tā skaistākajām vietām – Ratniekiem, Līgatnes dabas takām, Nurmižu dabas rezervāta un Amatas upes ainavām. Tā kopējais garums ir ap 44 km. Tiks piedāvātaiespēja izvēlēties arī īsāku maršrutu. Distancē atpūtas punktos varēs degustēt Latvijas lauku labumus. Visi brauciena dalībnieki, kuri būs apmeklējuši kontrolpunktus, finišā saņems Vienības brauciena piemiņas medaļu.

Brauciena sākums un beigas būs Siguldā, Svētku laukumā. Tur pacilājošu atmosfēru jutīs ikviens - dalībniekiem, līdzjutējiem, siguldiešiem un pilsētas viesiem par prieku muzicēs orķestris un varēs baudīt gardus Latvijas ēdienus.

Reģistrācija braucienam atvērta jau no jūnija sākuma. Aktuālā informācija lielāko Latvijas riteņbraukšanas pasākumu organizatora – Igo Japiņa Sporta aģentūras mājas lapā: www.velo.lvun Facebook vietnē: http://ej.uz/velolv.

Kontaktinformācija: 

Maija Trikule-Pleša,

Igo Japiņa Sporta aģentūra

Prospero sabiedriskās attiecības

t.22076439; maija.trikule@prospero.lv

2017-09-01