Jaunumi
14. jūlijā jau septītais "Alu gājējs 2018" Līgatnē!

                                                                                                         Hei, piedzīvojumus alkstošie!

Aujiet kājas, pumpējiet riepas riteņiem un mašīnām! 

Liekas – vēl ilgi, bet pavisam drīz, 14. JŪLIJĀ, 

LĪGATNĒ jau septīto reizi notiks 

ALU GĀJĒJS – 100kājis- 2018 

          14. jūlijā, tradicionāli jau septīto gadu pēc kārtas, Līgatnes takās notiks komandu orientēšanās un izklaides spēle ALU GĀJĒJS  2017. Vienīgajā vietā Latvijā, kur atrodas vairāki simti alu pagrabu katrs ar savu stāstu, kur pilsētas centrā slejas klintis, šajā spēlē dalībnieki varēs ko vairāk uzzināt par alu pagrabos turētajiem labumiem, kurus gadsimtu gaitā glabāja līgatnieši, kā arī atrast un iepazīt mazāk zināmas vai pat nezināmas novada un tā tuvākas apkārtnes vietas.
    Komandas varēs sacensties ne tikai ātrumā un attapībā, bet arī zināšanās un prasmēs. Kontrolpunkti, atzīmēti ar īpašām zīmēm, būs ne tikai alas un klintis, un populāri tūrisma objekti, bet arī mazpazīstamas un pat aizmirstas vietas. Šajā Latvijas 100gades gadā simboliski apausim ceļu gājējus savos apavos.Katrai komandai  jāatnes 1 apavu pāris (čības, balles kurpes un siltie zābaki neskaitīsies), var būt nedaudz panēsāts(uz galda neliksim), bet ne ļoti (izmēram nav nozīmes). Pēc sacensībām tiks atdotas atpakaļ.

   Interesanti būs ne tikai ciemiņu komandām, bet arī vietējiem novada iedzīvotājiem.

 TRĪS MARŠRUTI:

    „Lielais alu gājējs” (~90 km) paredzēts komandām (1-7 cilvēki) ar automašīnām, kontrolpunkti izvietoti visa novada teritorijā. Vērtējums - pēc apmeklēto vietu un iegūto punktu skaita. Dalības maksa komandai €20,00. Starts no 11.00 - 13.00.

    ,,Velo alu gājējs” (~30km) paredzēts komandām (1-7 cilvēki) ar velosipēdiem, kontrolpunkti izvietoti pilsētas centrā un 6 km rādiusā ap to. Vērtējums – pēc apmeklēto vietu un iegūto punktu skaita. Dalības maksa komandai €17,00. Starts no 11.00 - 13.00.

    „Mazais alu gājējs”(~4km) paredzēts kājām gājēju komandām (1-7 cilvēki) pilsētas centra teritorijā uz laiku. Sevišķi gaidītas ģimenes ar bērniem. Dalības maksa komandai €15,00. Starts no 12.00 - 14.00.


   
 Nepieciešamie rekvizīti: komandas nosaukums un noformējums, fotoaparāts vai mobilais telefons ar WATTs APP un mob.interneta pie, labs garastāvoklis, ērti apavi, attiecīgi maršrutam – auto vai velosipēdi kā arī šā gada ,,odziņa” – savas komandas apavu pāris (jauns/mazlietots un tml.),izņemot čības, ziemas zābakus un ,,krokšus”,  kuram  pasākuma laikā būs sava nozīme kultūras namā. Vēlams padomāt par komandas/auto noformējumu.

    Reģistrācija startam no 10.00 un starts pie Līgatnes tūrisma informācijas centra Spriņģu ielā 2 no plkst.11.00 (atkarībā  no pārvietošanās veida), finišs līdz plkst. 16.00 pie kultūras nama. Veiklākajiem un zinošākajiem - vērtīgas balvas tūrisma inventāra izskatā, kā arī novada uzņēmēju specbalvas.  Pēc finiša dalībnieki varēs baudīt Līgatnes alu pagrabu labumu zupu. Apbalvošanas ceremonija un ,,Alu gājēju 2018” kopbilde plkst. 17.00.

 

Piesakoties līdz 12. jūlijam  un Līgatniešu karšu īpašniekiem dalības maksa attiecīgi €15,00, €13,00 un €12,00.

                  

Pieteikšanās pa tel. 29189707, 64153169 vai info@visitligatne.lv

NOLIKUMS

1.     PASĀKUMA NOSAUKUMS: „Līgatnes alu gājējs-100kājis –2018”

2. MĒRĶI

  • Popularizēt Līgatnes novadu un Līgatnes takas kā tūrisma galamērķi;
  • Sniegt izzinošu informāciju par smilšakmens atsegumiem un dabas objektiem, kā arī interesantām vietām Līgatnē un tās apkārtnē;
  • Pilnveidot dalībnieku zināšanas par Līgatnes novadu un saudzīgu attieksmi pret dabas vērtībām, jo īpaši smilšakmens atsegumiem un Līgatnes alām;
  • Veicināt saturīgu brīvā laika pavadīšanu, atrast kopīgus draugus un domubiedrus.

3. VADĪBA

Pasākumu organizē Pašvaldības aģentūra „Līgatnes novada kultūras un tūrisma centrs”.
4. LAIKS UN VIETA

Pasākuma norises diena: 2018. gada 14. jūlijs.

Reģistrēšanās no plkst. 10.30 pie Līgatnes tūrisma informācijas centra Spriņģu ielā 2.

Starts no plkst. 11:00  - 13:00 kategorijā– „Lielais alu gājējs” un ,,Velo alu gājējs”, finišs līdz plkst. 16:00 Līgatnes pilsētas estrādē.

No pulksten 12:00 līdz pulksten 14:00 starts kategorijā. „Mazais alu gājējs”, finišs līdz plkst. 16:00 Līgatnes pilsētas estrādē.

5. DALĪBNIEKI UN KATEGORIJAS

Startē ikviens interesents. Dalībnieki paši atbild par savu veselības stāvokli orientēšanās un izklaides pasākuma laikā. Organizatori nenes atbildību par pasākuma laikā iegūtām traumām.

Sacensībās nedrīkst piedalīties tās organizētāju ģimenes locekļi.

  • Kategorija „Mazais alu gājējs”: startē komandas no 1-7 cilvēkiem ar kājām, no kuriem vismaz viens cilvēks ir vismaz 16 g.vecs. Trases garums ~4km.
  • Kategorija „Lielais alu gājējs”: startē komandas no 1-7 cilvēkiem ar automašīnu. Trases garums ~90km.
  • Kategorija ,,Velo alu gājējs”: startē komandas no 1-7 cilvēkiem ar velosipēdiem. Trases garums ~38km.

6. ORIENTĒŠANĀS NOTEIKUMI

1. Dalībnieki reģistrējas, norādot komandas dalībnieku vārdu, uzvārdu un kopējo komandas nosaukumu, kontakttālruni un e-pasta adresi. Reģistrējoties saņem spēles  kartes un atbilžu lapu;

2. „Mazā alu gājēja” dalībniekiem, lai kvalificētos sacensībai, jāapmeklē visi kontrolpunkti un jāizpilda visi uzdevumi. Uzdevuma izpildīšanu apliecina zīmogs vai ieraksts dalībnieka kartē. Uzdevumi tiek pildīti uz laiku. Pēc laika, kas pavadīts visā maršrutā, nosaka uzvarētāju.

 3. „Lielā alu gājēja” un ,,Velo alu gājēja” dalībniekiem, lai kvalificētos sacensībai, jāapmeklē kontrolpunkti un jāizpilda uzdevumi. Uzdevuma izpildīšanu apliecina ieraksts dalībnieka kartē, atbilstoši uzņemts foto vai zīmogs. Par uzdevumu izpildi tiek saņemti punkti – pēc punktu skaita, nosaka uzvarētāju. Ja finišā ir divas komandas ar vienādu punktu skaitu, rezultātā tiek ņemts vērā kopējais uzdevumu veikšanas laiks.

4. Orientēšanās pasākumā atļauta pārvietošanās ar kājām, un pa tam paredzētajiem ceļiem ar automašīnām un velosipēdiem. Pārvietojoties, jāievēro visi ceļu satiksmes noteikumi.

5. Komandu reģistrācija un starts notiek no pulksten 11:00 līdz pulksten 14:00, atbilstoši kategorijai. Startā tiek fiksēts un komandas dalībnieka kartē tiek ierakstīts starta laiks. Komandas finišē līdz pulksten 16:00. Finiša laiks tiek fiksēts un ierakstīts komandas dalībnieka kartē.

6. Dalībnieka karte ar izpildītajiem uzdevumiem jāuzrāda un jāatstāj finišā. Finišā jāuzrāda uzņemtie fotoattēli, kas iekļauti kā kontrolpunktu uzdevumi.

7. Iežos aizliegts veikt jebkādus skrāpējumus vai gravējumus. Alās jāievēro klusums un ir aizliegts klaigāt.

 

7.DALĪBAS MAKSA

·       Dalības maksa  piesakoties līdz 12.jūlijam( no komandas) un ar Līgatnieša karti - ar atlaidi: „Mazajā alu gājējā”  -  EUR 12,00; „Lielajā alu gājējā”- EUR 15,00,,,Velo alu gājējā”-EUR 13,00.

·       Dalības maksa no 12.jūlija līdz startam 14.jūlijā ,,Mazajā alu gājējā” ir EUR 15,00; ,,Lielajā alu gājējā”- EUR 20.00; ,,Velo alu gājējā” – EUR 17,00.

8.APBALVOŠANA

·       Apbalvošana notiek 17:00 Līgatnes pilsētas estrādē.

·       Tiek apbalvotas pirmās trīs vietas katrā kategorijā. Balvu fonds ir EUR 200,00 vērtībā. Balvās: tūrisma inventārs un inventārs brīvā laika pavadīšanai.

·       Papildus tiek piešķirtas pasākuma atbalstītāju - Līgatnes tūrisma uzņēmēju - balvas.

 

9.INFORMĀCIJA

 

2018-07-08