AKTUALITĀTES
MUZIKĀLI UN RADOŠI SVĒTKI LIELSTRAUPES PILĪ 30.JŪLIJĀ

 

Šo sestdien, 30. jūlijā - muzikāli un radoši svētki Lielstraupes pilī

Apmeklētājus aicina bez maksas baudīt lielisku muzikālo programmu, kuras spilgtākais notikums būs koncerts “Skaistākās baroka melodijas” ar operdīvas Sonoras Vaices piedalīšanos.
Svētkos ikviens varēs aplūkot izstādi par Vidzemes bruņniecības dzimtām, izmēģināt roku skicēšanā un loka šaušanā, kā arī izgaršot viduslaiku virtuves smalkās nianses.
 
Svētku programmā:
  • plkst.12.00 un plkst.14:30 torņu mūzika no Zagļu kāpņu terases. Seno trombonu (sakbutu) kvartets: Vairis Nartišs, Kaspars Majors, Rūdolfs Kulbergs un Pēteris Vaickovskis
 
  • plkst. 13.00 Straupes baznīcā baroka laika dižā komponista Johana Sebastiana Baha un viņa dzimtas priekšgājēju motetes un korāļi senās mūzikas ansambļa “Modus Vivendi”, ērģelnieka Jāņa Pelšes un čellista Aināra Paukšēna izpildījumā
 
  • plkst. 16.00 Lielstraupes pils lielajā zālē koncertprogramma “Skaistākās baroka melodijas”, kurā muzicēs samtaini siltās un virtuozi spožās balss īpašniece un klausītāju iemīļotā operdīva Sonora Vaice, Raimonds Melderis (vijole), Ainārs Paukšēns (čells), Pēteris Vaickovskis (klavesīns, pozitīvs).
Zālē skatāma izstāde no Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājumiem, kas stāsta par senām Vidzemes bruņniecības dzimtām.
 
Pils parkā plkst.12.00 un plkst.14.30 māksliniece Kristīna Virse ikvienu aicinās skicēšanas pastaigā pa pils parku un pili. Interesanti zīmēšanas uzdevumi patiks arī ģimenēm ar bērniem.
 
Svētkos darbosies VIDUSLAIKU VIRTUVE un LOKA ŠAUŠANA. Visu notiekošo kopvedīs teātra vēsturnieks, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors, veikls stāstnieks Jānis Siliņš.
 
Pils svētku dienā atvērta no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00, ieeja bez maksas. Ģimenes ar bērniem laikā no plkst. 12.00 līdz plkst.15.00 aicinātas izmēģināt orientēšanos pilī.
 
Sīkākas ziņas pa tālr. 29464946
 
2022-07-28